40 مدل شمع های فانتزی شیک و جالب برای تزیین دکوراسیون منزل

 

هیچ چیز مانند شمع نمی تواند حس آرامش و سکون را به انسان منتقل کند. استفاده از مدل شمع های فانتزی و زیبا، چه به صورت تزیینی و چه برای استفاده در شرایط خاص، کاری هوشمندانه و بسیار مفید است. این شمع های زیبا را می شود کنار تخت خواب، اطراف شومینه یا حتی روی میز مطالعه قرار داد. گاهی اوقات خوابیدن یا مطالعه کردن در حضور شعله یک شمع زیبا، بسیار لذت بخش تر و آرامش بخش تر خواهد شد. در این پست به معرفی 40 مدل بسیار متنوع و خلاقانه از شمع های فانتزی می پردازیم که نمونه های مشابه به آنرا کمتر جایی مشاهده کرده اید.

زیبایی این شمع ها بقدری است که می توان آنها را به دوستان و آشنایان هدیه داد. شمع نشانه خرد است و هدیه دادن وسیله ای با این مفهوم نیز معنی دار خواهد بود. البته همه موارد طرحی مفهوهی و متفکرانه ندارند، برخی فقط برای سرگرمی و جذابیت طراحی شده اند. مثلا یکی از مدل شمع های فانتزی در این پست به شکل یک حیوان طراحی شده که پس از روشن کردن و آب شدن تدرجی شمع، اسکلت حیوان کم کم نمایان می شود. چنین مدل های جذابی قطعا همگان را ترغیب به استفاده بیشتر از شمع خواهد کرد.

مدل-شمع-های-فانتزی (37)

مدل-شمع-های-فانتزی (35)

در انتخاب مدل شمع های فانتزی بیشتر به جنبه ظاهری شمع توجه می شود اما خیلی بهتر است مدل هایی را انتخاب کنیم که علاوه بر زیبایی، کارایی مفیدی هم ارائه می دهند. بالاخره شرایطی پیش خواهد آمد که از این شمع ها استفاده خواهیم کرد و چه بهتر که یک شمع برای مدت زمان طولانی تری باقی بماند. برای مثال مدلی که در شکل اول مشاهده می کنید، در صورت روشن بودن مداوم تا 40 ساعت دوام می آورد. اما این مدل از لحاظ ظاهری هم بسیار زیبا بوده و تناژهای مختلفی از یک رنگ را بنمایش می گذارد. چنین شمع هایی برای تزیین در دکوراسیون های مدرن خیلی عالی جواب می دهند.

مدل-شمع-های-فانتزی (1)

مدل-شمع-های-فانتزی (2)

مدل-شمع-های-فانتزی (36)

مدل-شمع-های-فانتزی (34)

اگر فکر می کنید که مدل شمع های فانتزی فقط جنبه زیبایی دارند سخت در اشتباهید. مدلی که در شکل اول پایین مشاهده می کنید به شکل یک بطری مربی خوری لوکس طراحی شده اما جالب اینجاست که این شمع فانتزی تا 120 ساعت به صورت مداوم روشن خواهد ماند. بعلاوه اینکه هنگام روشن بودن رایحه ای از میوه های نارگیل و انبه در فضا پخش می کند. شکل دوم مجموعه دیگری از شمع های خوشبو کننده را نشان می دهد که در چهار نوع رایحه اسطوخودوس، پرتقالی، نعنایی و وانیلی تولید می شوند.

مدل-شمع-های-فانتزی (3)

مدل-شمع-های-فانتزی (4)

مدل-شمع-های-فانتزی (33)

مدل-شمع-های-فانتزی (31)

مدل-شمع-های-فانتزی (32)

مدل-شمع-های-فانتزی (29)

خیلی ها شمع را بخاطر خاصیت رمانتیک بودنش دوست دارند، برای تزیین یا طراحی اتاقی به سبک رمانتیک حتما باید حساب ویژه ای بروی شمع ها باز کنید، خصوصا شمع هایی با طرح گل رز مانند شکل اول در پایین. البته شمع هایی با موضوع گل و گیاه و حتی میوه ها نیز در بازار موجود هستند که هم جنبه رمانتیک داشته و هم فانتزی تر و سرگرم کننده. اگر از گیاهانی مانند کاکتوس در دکوراسیون منزل استفاده نمی کنید، شمع های طرح کاکتوس ایده بسیار خوبی برای تزیین هستند.

مدل-شمع-های-فانتزی (5)

مدل-شمع-های-فانتزی (6)

مدل-شمع-های-فانتزی (9)

مدل-شمع-های-فانتزی (8)

مدل-شمع-های-فانتزی (7)

خوب حالا برخی مدل های فوق العاده خلاقانه و جالب شمع های فانتزی را معرفی می کنیم که نمونه آنها را هیچ کجا مشاهده نکرده اید. شکل اول در پایین مدل شمع های فانتزی حیوانات را مشاهده می کنید که قبل از روشن کردن ظاهری بسیار شیرین با رنگ های پاستلی دارند. اما بعداز روشن کردن و آب شدن بدنه شمع، اسکلت حیوانات بخت برگشته نمایان شده و عاقبت تلخ آنها را نشان می دهد، یا نمونه دیگر که یک تخم دایناسور بوده و پس از آب شدن شمع، بچه دایناسور داخل آن نمایان می شود.

مدل-شمع-های-فانتزی (10)

مدل-شمع-های-فانتزی (21)

مدل-شمع-های-فانتزی (11)

مدل-شمع-های-فانتزی (12)

مدل-شمع-های-فانتزی (19)

واقعا هیچ محدودیتی برای طرح های خلاقانه نمی توان متصور شد. فرقی نمی کند ساخت نمای یک برج بلند تجاری در میان باشد یا ساخت یک شمع، خلاقیت و زدن حرف تازه، همیشه برنده خواهد بود. در دو شکل ابتدایی پایین شمع هایی را مشاهده می کنیدکه از موم زنبور عسل ساخته شده اند. به خاطر انعطاف پذیر بودن جنس این شمع ها، بدنه شمع به صورت مارپیچ جمع شده تا میزان زیادی سوخت برای سوختن شمع در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد. نکته جالب اینجاست که خود دستگاه به طور خودکار شمع را به بالا می کشد و نیاز به دخالت انسان نیست. حتی برای خاموش شدن خودکار شمع هم سیستمی در این دستگاه تعبیه شده است.

مدل-شمع-های-فانتزی (14)

مدل-شمع-های-فانتزی (15)

مدل-شمع-های-فانتزی (16)

مدل-شمع-های-فانتزی (13)

مدل-شمع-های-فانتزی (18)

مدل-شمع-های-فانتزی (17)

مدل-شمع-های-فانتزی (20)

مدل-شمع-های-فانتزی (22)

مدل-شمع-های-فانتزی (23)

مدل-شمع-های-فانتزی (24)

مدل-شمع-های-فانتزی (25)

مدل-شمع-های-فانتزی (26)

مدل-شمع-های-فانتزی (27)

مدل-شمع-های-فانتزی (28)

مدل-شمع-های-فانتزی (31)

مدل شمع های فانتزی

مدل-شمع-های-فانتزی (30)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
40 مدل شمع های فانتزی شیک و جالب برای تزیین دکوراسیون منزل
4.9 (98.67%) 15 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*