مبلمان چوب گردو با طراحی بسیار لوکس در مدل های سنتی و مدرن

 

چوب گردو ظاهری بسیار خاص دارد. رنگ تیره، بافت و گره های طبیعی و بی نظیر آن باعث شده مبلمان چوب گردو یکی از شیک ترین و لوکس ترین مبلمان موجود در بازار محسوب شوند. اگر به بخش جوایز مبلمان برتر در مجلات و همایش های گوناگون رجوع کنید متوجه خواهید شد که بیشتر جوایز سال به مبلمان ساخته شده با چوب درخت گردو تعلق دارد. در این مطلب قصد دارم به معرفی مبلمان برتر در بخش طراحی بپردازم که نهایت استفاده را از زیبایی چوب درخت گردو برده اند.

چوب گردو استحکام و دوام بسیار بالایی دارد، به همین خاطر است که مبلمان ساخته شده با این چوب اغلب در مکان های قصر مانند بکار می رفته و همانند یک میراث، نسل به نسل منتقل می شدند.  رنگ چوب گردو، شکلاتی تیره است و برخی مواقع به رنگ بنفش نیز متمایل می باشد، همچنین در قسمت های خارجی که نزدیک به پوسته درخت است، چوب رنگی زرد دارد. اما چوبی که بیشتر در ساخت مبلمان چوب گردو به کار می رود همان قسمت تیره و شکلاتی رنگ است. جالب است بدانید که چوب گردوی ایرانی از مرغوب ترین چوب های جهان است.

SONY DSC

مبلمان-چوب-گردو (33)

از چوب گردو باید طوری استفاده شود که گره و بافت های طبیعی آن به زیبایی نشان داده شود. بنابراین استفاده درست از چوب گردو هنری می خواهد که هر کسی آنرا ندارد. شکل های زیر میز ناهارخوری و میز جلو مبلی شیکی را نشان می دهد که از زیبایی طبیعی چوب گردو نهایت استفاده را برده است. شکل میزها به صورتی طراحی شده که خطوط طبیعی روی چوب بیشتر فضای روی میز را بپوشاند. به چوب گردو هم می شود جلا داد طوری که در زیر نور چراغ بدرخشد. میز جلو مبلی شکل دوم دقیقا چنین جلایی دارد که ارزش میز را چند برابر کرده است.

مبلمان-چوب-گردو (2)

مبلمان-چوب-گردو (5)

مبلمان-چوب-گردو (4)

مبلمان-چوب-گردو (3)

مبلمان-چوب-گردو (24)

مدل های مدرن مبلمان چوب گردو وقتی در دکوراسیون قرار می گیرند در عین سادگی گرمی و کلاس خاصی به فضا می دهند. همین عامل است که چنین مبلمانی را بسیار دوست داشتنی و دلپذیر می کند. میز ناهارخوری می تواند قطعه مناسبی برای آوردن چوب گردو به دکوراسیون باشد. مثل شکل پایین که میز ناهارخوری با رویه شیشه ای روی پایه های چوبی انحنا دار بسیار زیبایی سوار شده است. از آنجایی که رویه میز شیشه ایست، پایه های بسیار جالب چوبی خیلی زیبا و کامل خودنمایی می کنند.

مبلمان-چوب-گردو (6)

مبلمان-چوب-گردو (7)

مبلمان-چوب-گردو (31)

مبلمان-چوب-گردو (29)

مبلمان-چوب-گردو (26)

وقتی از مبلمان چوب گردو صحبت می کنیم منظورمان حتما مبل راحتی یا مبل استیل و میز نیست، به طور کلی وسایل و اکسسوری های دیگر مثل میز کنسول و آینه هم جز مبلمان خانه بحساب می آیند. شکل اول در پایین یک میز کنسول بهمراه آینه شیکی را نشان می دهد که تماما با چوب درخت گردو ساخته شده است. خود آینه توسط 60 عدد توپ چوبی احاطه شده که و شکلی هنری و شبیه به یک مروارید به آینه داده است. چنین شئ ایی روی دیوار هم جنبه دکوری خواهد داشت و هم کاربردی.

مبلمان-چوب-گردو (8)

مبلمان-چوب-گردو (10)

مبلمان-چوب-گردو (11)

مبلمان-چوب-گردو (9)

آپارتمان های کوچک هم می توانند دکوراسیونی لوکس در عین سادگی و مرتبی فضا داشته باشند. چاره این کار استفاده از مبلمان کوچک و جمع جور با فریم تمام چوبی است که شکل های زیر تعدادی از آنها را نشان می دهد. پارچه مبل طرحی ساده و به رنگ خنثی دارد تا فریم و بدنه محکم چوب گردو بیشتر خودنمایی کند. حال اضافه کردن چند ست دیگر مثل میز جلو مبلی چوبی یا کتابخانه باریک چوبی کنار این مبل، ظرافت و شیکی دکوراسیون اتاق نشیمن را تضمین خواهد کرد.

مبلمان-چوب-گردو (12)

مبلمان-چوب-گردو (13)

مبلمان-چوب-گردو (14)

مبلمان-چوب-گردو (19)

مبلمان-چوب-گردو (20)

مبلمان-چوب-گردو (21)

مبلمان-چوب-گردو (27)

مبلمان چوب گردو فقط برای منازل مسکونی نستند، در حقیقت یکی از بهترین مکان ها برای استفاده از چوب گردو در اتاق های کار و شرکت های تجاری و مهم است. حضور چنین مبلمانی در یک شرکت یا اداره، به ارباب رجوع نشان خواهد داد که شرکت اهمیت زیادی برای جزئیات قائل است. میز مدیریت یا میز کنفرانس ساخته شده با چوب گردو علاوه بر کارایی، طول عمر بالا و راحتی، کلاس بالا و شکوه خاصی به دکوراسیون اتاق های مهم مثل اتاق مدیر می دهد.  میزی که در دو شکل اول مشاهده می کنید کاملا دست ساز بوده و به صورت یک تکه ساخته شده است.

مبلمان-چوب-گردو (15)

مبلمان-چوب-گردو (16)

مبلمان-چوب-گردو (17)

مبلمان-چوب-گردو (18)

مبلمان-چوب-گردو (25)

مبلمان-چوب-گردو (30)

مبلمان-چوب-گردو (32)

مبلمان-چوب-گردو (28)

مبلمان-چوب-گردو (23)

مبلمان چوب گردو

مبلمان-چوب-گردو (22)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
مبلمان چوب گردو با طراحی بسیار لوکس در مدل های سنتی و مدرن
4 (80%) 1 vote
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*