لوستر سقفی شیک و زیبا در طرح های کلاسیک، مدرن و امروزی

بروزرسانی شده در تاریخ97/3/17

لوسترهای سقفی طوری طراحی می شوند که حس شناور بودن و بی وزنی را در هر محیطی که نصب می شوند بوجود می آورند. در انتخاب مدل لوستر سقفی یکی از مهم ترین نکاتی که باید حتما مورد توجه قرار بگیرند اندازه آنها است. اگر لوستری که انتخاب می کنید خیلی بزرگ باشد، بر محیط غلبه خواهد کرد و اجازه دیده شدن به دیگر وسایل را نخواهد داد و اگر خیلی کوچک باشد کاملا از فضا خارج می شود و بسیار کم جلب توجه خواهد کرد. برای اینکه از مناسب بودن اندازه لوسترخود اطمینان حاصل کنید باید به مواردی که در ادامه توضیح خواهیم داد توجه کنید.

اولین نکته در مورد انتخاب سایز مناسب لوستر، ارتفاع سقف خانه است. یک رابطه بسیار ساده در این زمینه وجود دارد، هر چه سقف شما بلندتر باشد به لوستر بزرگ تری نیاز خواهید داشت. (انواع مدل چراغ سقفی و لوستر توپی و لامپ آویز / عکس)

اگر لوستر را برای اتاق غذاخوری یا آشپزخانه می خواهید باید به شکل میز غذاخوری توجه کنید. توجه داشته باشید که لوسترها در اینگونه فضاها حکم مکمل را دارند و نباید بر محیط غذاخوری غلبه داشته باشند.

سومین نکته به اندازه اتاقی که می خواهید روشن کنید مربوط میشود. در این زمینه بازهم خاطر نشان می کنیم که لوستر نباید نسبت به اتاق خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک باشد.

مورد چهارم و آخر هم به شکل لوستر بستگی دارد. لوسترهایی که طراحی سبک و خلوتی دارند خود را بزرگ تر نشان می دهند در صورتی که لوسترهای شلوغ و سنگین اینگونه نیستند. (انواع طرح و مدل سقف پذیرایی / گچبری و کناف)

امروزه استفاده از وسایل تزئینی برای زیبا کردن دکوراسیون داخلی خانه بیشتر شده و بیشتر افراد به فکر زیبا کردن خانه ی خود هستند لوستر نیز یکی از عنصر اصلی در زیباسازی دکوراسیون داخلی خانه است. و بیشتر کسانی که به زیبایی خانه با نور و… علاقه دارند از ان استفاده میکنند.برا اینکه خانه ی خود را زیبا کنید حتمی باید لوستر مناسب برای ان محیط را انتخاب کنید برای مثال برای اتاق پذیرایی لوستری را انتخاب کنید که مناسب محیط ان باشد سعی کنید در انتخاب لوستر نیز به محیط خانه ی خود توجه کنید. اگر سقف اتاق شما مدرن است سعی کنید از لوستر های مدرن استفاده کنید تا باعث افزایش زیبایی خانه شود برای خرید یک لوستر مناسب نیز به نکات زیادی باید توجه کنید یکی از مهم ترین نکاتی که باید حتمی بهش توجه کنید اندازه لوستر است حتمی به اندازه لوستر توجه کنید تا برای خانه ی خود یک لوستر مناسب خرید کنید باید لوستر مناسب فضای اتاقی که میخرید باشد اندازه و طرح لوستر های اتاق پذیرایی با اتاق خواب کاملا متفاوت است

اگر می خواهید لوستر سقفی برای راهرو انتخاب می کنید یک راه حل بسیار کاربردی و دقیق برای بدست آوردن اندازه مناسب لوستر نسبت به راهرو وجود دارد. برای مثال اگر راهروی شما ابعادی به طول 16 فوت و عرض 12 فوت دارد با جمع کردن اعداد 16 و 12 به عدد 28 می رسیم. سایز مناسب برای لوستر سقفی شما باید قطری برابر با 28 اینچ یا 70 سانتی متر (28×2.5) داشته باشد.

این روش برای تمامی اتاق ها جوابگو است فقط باید مقدار اعداد خود را از متر به فوت تغییر بدهید تا نسبت درستی برقرار باشد. بهتر است لوستر به اندازه از سقف آویزان باشد که ارتفاعی بیشتر از 2 متر از کف اتاق نداشته باشد. اگر در اتاق پنجره هایی وجود دارند بهتر است لوستر را در مرکز سقف اتاق قرار بدهید تا هم در شریط نوری مناسب قرار بگیرد و هم از بیرون خانه قابل رویت باشد. انتخاب لوستری سقفی متناسب با راهرو یا هر مکان دیگری باعث بوجود آمدن اتسمفری گرم و دلپذیر در محیط می شود بگونه ای که مهمانان و دوستانتان را به فضای داخل خانه دعوت می کنند. (انتخاب رنگ دیوار آشپزخانه در طرح و سبک های کلاسیک و مدرن)

 

chandeliers-designs (1)

chandeliers-designs (2)

chandeliers-designs (3)

chandelier-designs (1)

chandelier-designs (2)

living-room-modern-chandelier-lampes-ideas (1)

living-room-modern-chandelier-lampes-ideas (4)

living-room-modern-chandelier-lampes-ideas (5)

living-room-modern-chandelier-lampes-ideas (7)

living-room-modern-chandelier-lampes-ideas-(2)

living-room-modern-chandelier-lampes-ideas-(3)

living-room-modern-chandelier-lampes-ideas-(6)

living-room-modern-chandelier-lampes-ideas-(8)

living-room-modern-chandelier-lampes-ideas-(9)

chandelier-designs (3)

chandelier-designs (4)

chandelier-designs (5)

chandelier-designs (6)

chandelier-designs (7)

chandelier-designs (8)

chandelier-designs (9)

chandelier-designs (10)

chandelier-designs (11)

chandelier-designs (12)

لوستر سقفی

chandelier-designs (13)

مطالب پر بازدید:

نمونه مدل های تزئین و چیدمان اتاق نشیمن لوکس و مدرن

جدیدترین مدل های دکوراسیون آشپزخانه مدرن در سال ۲۰۱۵

باکس دیواری – انواع مدل قفسه دیواری و شلف چوبی و طاقچه مدرن / عکس

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
لوستر سقفی شیک و زیبا در طرح های کلاسیک، مدرن و امروزی
4.8 (95%) 4 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*