25 مدل عکس کتابخانه مدرن و جالب در طرح های زمینی و دیواری

در این پست قصد داریم به معرفی 25 عدد عکس کتابخانه مدرن و جدید بپردازم که احتمال می دهم نمونه مشابه به آنرا خیلی کمتر در اطرافتان دیده باشید. حقیقت این است که امروزه کتابخانه و قفسه به وسیله ای ضروری برای هر خانه دار و خانواده ای تبدیل شده است. از آنجایی که جمعیت افراد تحصیل کرده روز به روز در حال افزایش است فضا برای نگهداری کتاب ها نیز مسئله ای جدی و چالش برانگیز شده است. البته همانطور که می دانید فقسه و کتابخانه فقط برای نگهداری کتاب نیستند، طبقه ها و کشوهای موجود در آنها می تواند خیلی وسایل دیگر را نیز در خود جای دهد. به همین خاطر است که کتابخانه و قفسه به وسیله ای ضروری برای سازمان دهی وسایل اتاق تبدیل شده است.

در این بین شاید کتابخانه های دیواری محبوبیت بیشتری داشته باشند. چرا که فضای کمتری نسبت به مدل های زمینی اشغال می کنند. خوشبختانه مدل های دیواری نیز پیشرفت قابل توجهی در طراحی داشته اند و اگر نگویم بیشتر از مدل های زمینی، حداقل برابر با آنها کارایی خواهند داشت. اما هر چه که باشد برای برخی افراد کتابخوان یا به قول معروف کرم کتاب هیچ چیز نمی تواند جای کتابخانه های زمینی و چندطبقه چوبی و بزرگ را بگیرد. از این رو در این پست سعی کردم برای هر دو قشر مدل های جالبی را در قالب عکس کتابخانه مدرن معرفی کنم. امیدوارم تا پایان همراه ما باشید.

عکس-کتابخانه-مدرن (26)

خوب ابتدای عکس های این مطلب را با مدلی شروع می کنیم که هم دیواری است و هم زمینی. شکل اول یک کتابخانه دیواری با طراحی عجیب را نشان می دهد که باعث خطای دید بیننده نیز می شود، زیرا دقیقا آنچیزی که تصورش را می کردید نخواهد بود. جالبی این طرح اینجاست که شکل این کتابخانه بسته به جهتی که به آن نگاه می کنید فرق خواهد کرد. این تغییر بخاطر اشکال هندسی و زوایای عجیب و البته مهندسی شده این کتابخانه است. کافی است اندکی در شکل زیر تمرکز کنید تا به شک بیافتید که آیا تمامی قفسه های این کتابخانه در یک سطح قرار دارند یا خیر؟!

عکس-کتابخانه-مدرن (1)

عکس-کتابخانه-مدرن (2)

عکس-کتابخانه-مدرن (3)

عکس-کتابخانه-مدرن (4)

عکس-کتابخانه-مدرن (5)

عکس-کتابخانه-مدرن (6)

شلف/کتابخانه دیواری زیر ظاهری نردبان مانند دارد و به همین نام نیز شناخته می شود. طراحی این مدل بسیار ساده است اما در عین حال سیستمی را معرفی می کند که در عین سادگی بسیار کارا و البته زیباست. دلیل زیبایی مدل زیر تا حد زیادی بخاطر استفاده از چوب طبیعی نازک در تمامی طبقات است که با سیمی کششی به یکدیگر وصل شده اند. البته خود سیم فلزی هم به خوبی با دیزاین این کتابخانه ترکیب شده و آنرا زیباتر جلوه می دهد. کتابخانه دیواری دوم نیز طرحی مشابه و ساده دارد اما سیم نگهدارنده از جنس فلز برنج ساخته شده است.

عکس-کتابخانه-مدرن (7)

عکس-کتابخانه-مدرن (8)

عکس کتابخانه مدرن زیر خود گویای همه چیز است. فکر می کنم شما هم چنین طرح خلاقانه را تحسین می کنید. وقتی این کتابخانه را در اتاق خود قرار بدهید در همان وهله اول تمامی نگاه ها را به سمت خود جلب خواهد کرد و به همین خاطر می تواند بعنوان نقطه کانونی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. اما موضوع وقتی جالب تر می شود که بدانید می توانید ظاهر این کتابخانه را هر وقت که دلتان خواست تغییر بدهید. این کتابخانه که به نام X2 شناخته می شود از چوب ساخته شده و کاملا انعطاف پذیر و قابل تغییر است. شما می توانید این کتابخانه را هر جوری که دلتان خواست تغییر بدهید، در نتیجه وقتی دستان برای تزیین دکوراسیون اتاق باز خواهد بود.

عکس-کتابخانه-مدرن (9)

عکس-کتابخانه-مدرن (10)

عکس-کتابخانه-مدرن (11)

عکس-کتابخانه-مدرن (17)

کتابخانه اول در شکل های پایین طرحی مانند عدد انگلیسی X دارد و به همین نام نیز شناخته می شود. عکس کتابخانه مدرن زیر خود همه چیز را گویا نشان می دهد، این کتابخانه در دو نوع چوب گردو و بلوط تولید می شود و قطعات نیز کاملا قابل تغییر و حرکت هستند. البته وقتی این کتابخانه را سفارش می دهید تمامی قطعات از هم جدا هستند و باید آنها را در کنار هم بچینید. مدل بعدی در شکل های دوم و سوم نیز کتابخانه زمینی جالب دیگری را نشان می دهد که شاید در ابتدا خیلی ساده بنظر برسد اما وقتی بیشتر که دقت می کنید متوجه می شوید که هر چه کتابخانه ارتفاع می گیرد، سایز قفسه ها نیز کاهش می یابد.

عکس-کتابخانه-مدرن (12)

عکس-کتابخانه-مدرن (13)

عکس-کتابخانه-مدرن (14)

برای آنهایی که علاقمند به دکوراسیون مدرن و صنعتی هستند مدل دیواری و زمینی کتابخانه زیر یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود. همانطور که در عکس کتابخانه مدرن زیر مشاهده می کنید، طرح وسیله بسیار ساده، کاربردی و البته گرافیکی و جالب است. سادگی این طرح باعث شده در بسیاری از فضاهای و دکوراسیون ها بدون هیچ مشکلی قرار بگیرد. حتی در اتاق خواب نیز علی رغم سایز بزرگش می توان به راحتی از آنها استفاده کرد. در ادامه سایر طرح های جدید و البته خلاقانه کتباخانه دیواری و زمینی را مشاهده می فرمایید.

عکس-کتابخانه-مدرن (15)

عکس-کتابخانه-مدرن (16)

عکس-کتابخانه-مدرن (18)

عکس-کتابخانه-مدرن (19)

عکس-کتابخانه-مدرن (20)

عکس-کتابخانه-مدرن (21)

عکس-کتابخانه-مدرن (22)

عکس-کتابخانه-مدرن (23)

عکس کتابخانه مدرن

عکس-کتابخانه-مدرن (25)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
25 مدل عکس کتابخانه مدرن و جالب در طرح های زمینی و دیواری
4.5 (90%) 4 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*