طرح تابلو دکوراتیو و شیوه نصب آنها در دکوراسیون های مدرن

استفاده از دکوری ها در دیزاین خانه باید طوری باشد که شخصیت و سلیقه خانه دار را نشان دهد. مثلا طرح تابلو دکوراتیو مدرن، رنگ، بافت و ابعاد جدیدی به دکوراسیون منزل اضافه می کند که طبیعتا طبق سلیقه هر شخصی انتخاب خواهد شد. تابلوهای دکوراتیو موضوعات بسیار زیادی را شامل می شوندحتی موضوعات سیاسی که برای افراد علاقمند گزینه جالبی خواهد بود زیرا می توانند عقاید سیاسی خود را به وسیله این دکوری ها در اتاق های مهم خانه مانند نشیمن به همه افراد نشان بدهند.
دکوری دیواری می تواند هر طرحی داشته باشد، از مدل های رنگارنگ و فلزی گرفته تا مدل های خنثی و بدون رنگ و چوبی. اما عاملی که در انتخاب تمامی این مدل ها باید به آن توجه کرد اولا توانایی برقراری ارتباط با طرح تابلو یا دکوری و دوما پیدا کردن مکانی عالی برای نصب آن است. اگر هدفتان از خرید فقط اضافه کردن رنگ های جدید به دکوراسیون است، انتخاب های زیادی از طرح تابلو دکوراتیو مدرن پیش رویتان قرار خواهد گرفت و تنها عامل محدود کننده بودجه شما خواهد بود. شکل های زیر انواع مختلف طرح های جدید و مدرن تابلوها را نشان می دهد.

طرح-تابلو-دکوراتیو (19)
شاید شما هم دوست دارید بدانید بهترین روش استفاده از تابلوهای دکوراتیو چیست، متاسفانه افراد زیادی فکر می کنند هر چه تابلوی را در ارتفاع بالاتری روی دیوار نصب کنند، زیباتر بنظر خواهد رسید که کاملا اشتباه است. قانونی در این زمینه وجود دارد که حتی هنرمندان هنگام نصب تابلوهای نقاشی شان در گالری ها نیز از آن استفاده می کنند. کافی است یک متر برداشته و از کف زمین به اندازه 150 سانتی متر بالاتر بیایید، مرکز تابلوی شما دقیقا باید در همین نقطه قرار بگیرید. این اندازه برای بیشتر مکان ها، خیلی خوب جواب می دهد اما برخی شرایط هم هستند که باید این ارتفاع را تغییر داد. مثلا اگر تابلو پشت مبل قرار می گیرد بهتر است انتهای تابلو بین 7.5 تا 20 سانت از بالای مبل فاصله داشته باشد همچنین اگر قدتان از حد معمول کوتاه تر است تابلو را 10 سانت پایین تر نصب کنید تا خودتان هم حس بهتری داشته باشید.

طرح-تابلو-دکوراتیو (20)

طرح-تابلو-دکوراتیو (16)

طرح-تابلو-دکوراتیو (25)

طرح-تابلو-دکوراتیو (21)
پر کردن دیوارهای بزرگ خانه عاملی است که خیلی ها را در انتخاب طرح تابلو دکوراتیو منزلشان مردد و خسته می کند چرا که اکثر خانه دارها یک دیوار سرتاسری و بزرگ را با چند تابلو پر می کنند. اما بهترین روش، استفاده از یک عدد تابلو بزرگ است. طرح تابلو دکوراتیو بزرگ و مدرنی که انتخاب می کنید می تواند هم یک نقاشی هنری باشد و هم یک عکس منظره بزرگ و زیبا که البته هر دو گزینه برایتان گران تمام خواهد شد بنابراین بهتر است قبل از خرید مدل های زیادی را بررسی کرده و با افراد حرفه ای مشورت کنید تا در نهایت مدلی که واقعا دوست دارید بروی دیوارتان نصب شود.

طرح-تابلو-دکوراتیو (13)

طرح-تابلو-دکوراتیو (15)

طرح-تابلو-دکوراتیو (12)

طرح-تابلو-دکوراتیو (14)

احتمالا شما هم در مزایدات یا گالری ها، طرح های عجیب و پیچیده برخی تابلوها را دیده اید، چنین تابلوهایی برخلاف طرح شلوغ و پیچیده شان برای اضافه کردن رنگ های جدید به دکوراسیون های مدرن بسیار ایده آل اند. از آنجایی که رنگ های بکار رفته در این تابلو ها اکثر قوی و چشم گیر هستند بهتر است روی یک دیوار خالی بعنوان نقطه کانونی در دکوراسیون مورد استفاده قرار بگیرند. طبیعتا در کنار چنین تابلوهایی باید سایر عناصر و لوازم خانه مانند مبلمان، فرش و میز و … تا حد ممکن ساده و مینیمالیستی انتخاب شوند.

طرح-تابلو-دکوراتیو (1)

طرح-تابلو-دکوراتیو (2)

طرح-تابلو-دکوراتیو (3)

طرح-تابلو-دکوراتیو (6)
برای اتاق نشیمن آپارتمان های متوسط و حتی کوچک نصب کالکشنی از تابلوها و عکس های دکوری نیز ایده ای جالب و هیجان انگیز است. فقط توجه داشته باشید که چینش و شکل تابلوها خیلی خشک و ساده نباشد بهتر است از تابلوهایی با طرح ها و شکل های متفاوت استفاده کنید.

طرح-تابلو-دکوراتیو (17)

طرح-تابلو-دکوراتیو (23)

طرح-تابلو-دکوراتیو (22)

طرح-تابلو-دکوراتیو (24)

در ابتدای مطلب عرض کردم که طرح تابلو دکوارتیو مدرن در کنار رنگ و بافت های جالب، بعد جدیدی هم به دکوراسیون اضافه خواهد کرد. چنین طرح هایی برای اتاق نشیمن بسیار مناسب بوده و فضا را بسیار جذاب و جالب نشان می دهد. جذابیت این تابلوهای دکوراتیو بیشتر بخاطر حالت سه بعدی است و مانند طرح های قبلی از رنگ های شاد و روشن استفاده نمی کنند. مثلا در شکل اول در کنار حس و حال سه بعدی بودن طرح، نقطه ها و خطوطی که با دقت تمام توسط دست روی تابلو کشیده شده اند ظاهری فوق العاده جذاب و شیک در دکوراسیون هر اتاقی بوجود می آورند.

طرح-تابلو-دکوراتیو (7)

طرح-تابلو-دکوراتیو (10)

طرح-تابلو-دکوراتیو (11)

طرح-تابلو-دکوراتیو (8)

طرح تابلو دکوراتیو

طرح-تابلو-دکوراتیو (9)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
طرح تابلو دکوراتیو و شیوه نصب آنها در دکوراسیون های مدرن
4.8 (95%) 4 votes
نوشته های مرتبط
1 دیدگاه برای این نوشته
آوا حسین پور

خیلی مطالبتون جذاب هستن
ممنون و سپاس

ارسال یک دیدگاه

*