طراحی ادارجات دولتی / ساختمان مرکزی وزارت بهداشت در هلند

طراحی ادارجات دولتی همیشه از اهمیت بسیار زیادی در مبحث معماری برخوردار بوده، زیرا بهرحال اینگونه بناها علاوه بر اینکه نقش مهمی بروی روحیه و عملکرد کارکنان وزارت مربوطه می گذرد، بعنوان نماد یک کشور از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و سلامتی افراد جامعه نیز تبدیل می شوند. در این مطلب قصد داریم بعنوان نمونه یکی از طرح های موفق طراحی وزرات خانه های دولتی در کشور های پیشرفته را بررسی کنیم که از ترکیب فرهنگ و مدرنیته در طراحی خود استفاده کرده اند که نتیجه آن ایجاد محیطی بسیار برجسته و شاخص برای مردم و کارمندان این وزرات شده است.

تیم طراحی هافمن دیزاین، معماری داخلی و خارجی این بنای 20 طبقه را برپایه تلفیق الگوهای بومی و فرهنگی کشور هلند و معماری مدرن امروزی قرار داده و براساس آن طبقه های متعدد و محل استقرار کارمندان بخش های مختلف وزرات بهداشت، درمان و سلامت هلند را طراحی کرده است.

covernment-ministry-office-design (1)

در طراحی خارجی ساختمان پلکان و پل هایی وجود دارد که پنج طبقه ابتدایی ساختمان را به یکدیگر و سطح خیابان متصل می کند. بیشتر مراجعات مردمی در همین پنج طبقه ابتدایی قرار دارد و به همین خاطر برای دسترسی آسان و سریع مردم به این مکان ها، پلکان ها و پل هایی زیبا و شیشه ای تعبیه شده تا مردم از همان خیابان بتوانند مستقیما به محل مورد نظرشان مراجعه کنند.

covernment-ministry-office-design (8)

covernment-ministry-office-design (5)

برای رنگ داخلی ساختمان سعی شده ار رنگ های شاد، سالم و پرانرژی اما با تم کاری استفاده شود تا میزان تمرکز کارمندان به حداکثر برسد و از طرفی مراجعه کنندگان با محیطی شاد و انرژی بخش روبرو شوند. در قسمت کفپوش ساختمان برای هر طبقه از شکل و تمی متفاوت استفاده شده تا هر کدام از طبقات ویژگی منحصربفرد خود را داشته باشند. در کل طبقات ساختمان از مجموع 30 الگوی نقاشی متفاوت استفاده شده که با آثار نقاش معروف هلندی یعنی ونگوگ (Van Gogh) ارتباط دارند.

covernment-ministry-office-design (3)

covernment-ministry-office-design (2)

covernment-ministry-office-design (13)

covernment-ministry-office-design (12)

covernment-ministry-office-design (11)

covernment-ministry-office-design (10)

covernment-ministry-office-design (9)

covernment-ministry-office-design (6)

covernment-ministry-office-design (4)

covernment-ministry-office-design (7)

covernment-ministry-office-design (15)

طراحی ادارجات دولتی

covernment-ministry-office-design (14)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
طراحی ادارجات دولتی / ساختمان مرکزی وزارت بهداشت در هلند
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*