مدل های جالب و شیک صندلی نیمکتی ناهارخوری در انواع طرح ها

 

نیمکت ها بیشتر در محیط های عمومی مانند رستوران ها یا فضای بیرون خانه دیده می شوند و کمتر کسی آنها را در چیدمان داخلی خانه اش قرار می دهد. صندلی نیمکتی ناهارخوری بهترین فرصت و بهترین مکان برای آوردن طرح های جالب نیمکت به دکوراسیون است، نیمکت ها در بعضی شرایط حتی نسبت به صندلی های تکی نیز کارایی بهتری ارائه می دهند. در این مطلب با انواع جالب چنین طرح هایی بهمراه فواید و مزایای آنها آشنا خواهیم شد.

صندلی های تکی معمولی یا راحتی عمدتا به نیمکت ها ترجیح داده می شوند اما در پایان انتخابی صحیح تر خواهد بود که با شرایط فضا همخوانی داشته و بهترین کارایی را ارائه بدهد. صندلی های نیمکتی را می شود بنوعی مدل هیبرید بین صندلی معمولی و مبل راحتی دانست و دقیقا به همین خاطر است که در برخی جاها نیمکت کارایی بیشتری نسبت به صندلی معمولی و مبل راحتی ارائه می دهد. مثلا استفاده از نیمکت وقتی میز ناهارخوری کنار دیوار قرار داده شده خیلی بهتر از صندلی معمولی است، در چنین شرایطی نیمکت به آسانی بین میز ناهارخوری و دیوار قرار خواهد گرفت ولی صندلی تک نفره، کارایی لازم را نخواهد داشت، بعلاوه صندلی نیمکتی ناهارخوری فضا را خیلی دنج تر و گرم تر نیز نشان می دهد.

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (21)

چیدمانی که توسط بسیاری از طراحان چیدمان داخلی توصیه می شود، استفاده از صندلی های معمولی در کنار نیمکت است، طوریکه یک طرف نیمکت قرار بگیرد و طرف دیگر میز صندلی تک نفره استفاده شود. چیدمان اطراف میز ناهارخوری با نیمکت و صندلی تک نفره آزادی عمل بیشتری به مهمانان یا اعضای خانواده داده و هر شخصی می تواند گزینه ای را که با آن راحت تر است انتخاب کند، بعلاوه به این مورد هم توجه داشته باشید که چیدمان سیستماتیک و متقارن همیشه زیبا بنظر نمی رسد گاهی اوقات باید از چیدمان های متفاوت و متنوع نیز استفاده کرد.  همین دو عامل ساده احساس رضایت مهمانان را در پی خواهد داشت.

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (23)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (22)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (20)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (19)

همانطور که در بالا گفتم ترکیب صندلی نیمکتی ناهارخوری با صندلی معمولی برای ایجاد تنوع در دکوراسیون گزینه ای بسیار عالی است. البته منظورم فقط استفاده از طرح های ثابت نیست شما می توانید طرح نیمکت چوبی را متفاوت با مدل صندلی تک نفره انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که مدل های انتخاب شده با یکدیگر هماهنگی داشته باشند تا پیوستگی بین اجزای دکوراسیون نیز حفظ شود. حتما لازم نیست شکل ها با هم فرق داشته باشند گاهی اوقات رنگ متفاوت نیز کاملا کافی بوده و دکوراسیون میز ناهارخوری را شیک و جذاب نشان می دهد.

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (17)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (16)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (18)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (15)

پیوستگی را می شود به طرق مختلف در دکوراسیون حفظ کرد. مثلا نیمکت های چوبی خیلی عالی با دیوار و پرده ها و قالیچه خاکستری مچ می شود. میز و صندلی هم اگر چوبی باشند قطعا نیمکت چوبی کاملا با ظاهر کلی ترکیب خواهد شد. نیمکت ها هم مانند صندلی ها انواع متفاوتی دارند. برای مثال شکل زیر مدلی را نشان می دهد که هم راحتی صندلی های تک نفره را دارد و هم هر فردی فضای مخصوص به خود را برای نشستن خواهد داشت.

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (14)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (13)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (11)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (10)

یکی از مزیت های بزرگ صندلی نیمکتی ناهارخوری این است که همزمان افراد زیادی می توانند روی آن بشینند، برخلاف صندلی های تک نفره که طبیعتا فقط برای یک نفر در یک زمان مناسب خواهند بود. بنابراین اگر مهمانی های زیادی در خانه برگزار می کنید یا اینکه تعداد افراد دور میز مدام تغییر می کنند نیمکت گزینه بهتری از صندلی خواهد بود.

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (9)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (8)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (7)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (5)

همانطور که تا الان مشاهده کردید بیشتر مدل های آورده شده در این پست نیمکت های پشتی دار هستند اسم صحیح این نیمکت ها، بنکت است اما در ایران به همان نام نیمکت های پشتی دار شناخته می شوند، این نیمکت ها اکثر همراه با پوشش پارچه ای یا چرمی هستند که طبیعتا نسبت به مدل های بدون پوشش و ساده چوبی، راحتی و احساس دنجی بیشتری خواهند داشت. خیلی ها حتی بنکت ها را راحت تر از صندلی های تک نفره برای میز ناهارخوری می دانند چرا که هم کار با آنها آسان است و همینکه صمیمیت بیشتری اطراف میز حاکم خواهد شد. البته برخی افراد هم دوست دارند تنها بنشینند بنابراین همانطور که در بالا گفتم بهترین راه ترکیب صندلی و نیمکت اطراف میز ناهارخوری است.

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (4)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (6)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (3)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (1)

خیلی از نیمکت ها صاف و مستقیم هستند اما مدل های منحنی شکل هم وجود دارد. مدل های صاف و مستقیم فقط بدرد میزهای مستطیلی و مربعی می خورند و برای میزهای دایره ای و بیضی شکل کارایی نخواهند داشت. برای میزهای دایره ای و بیضوی باید از نیمکت های منحنی شکل استفاده کرد. البته پیدا کردن چنین نیمکت هایی سخت تر از مدل های عادی است و به همین دلیل باید قبل از انتخاب میز به این نکته توجه داشته باشید.

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (12)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (25)

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (26)

صندلی نیمکتی ناهارخوری

صندلی-نیمکتی-ناهارخوری (2)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
مدل های جالب و شیک صندلی نیمکتی ناهارخوری در انواع طرح ها
5 (100%) 2 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*