مدل شلف دیواری کوچک با قابلیت جابجایی و نصب بسیار آسان

 

یکی از مزیت های بزرگ شلف دیواری کوچک قابلیت جابجایی آسان و همینطور استفاده چندگانه از آنهاست. روی شلف هم می توان برخی وسایل منزل مثل کتاب و دیسک را نگهداری و سازمان دهی کرد و هم لوازم دکوری را بنمایش گذاشت. شلف ها و قفسه های مدولار و کوچک انعطاف پذیری و تنوع بیشتری از هر نوع شلف دیگر داشته و تجربه ذخیره و سازمان دهی و یا نمایش لوازم دکوری را به سطح بالاتری ارتقا می دهد. شلف های کوچک را می شود به شکل های متفاوتی نصب کرد بنابراین هر فردی می تواند شلف طبقاتی خود را بنا به نیاز خود روی دیوار نصب کند. شکل های زیر تعدادی مدل جالب شلف مدولار کوچک در طراحی داخلی منزل را نشان می دهند که همه آنها اجرای آسان و کم هزینه ای دارند، لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

فرقی نمی کند که به شلف های زیاد و پیچیده نیاز داشته باشید یا شلف های ساده و کم، در هر صورت شلف دیواری کوچک با طبقات مدولار به راحتی نیاز شما برآورده خواهد کرد. اصولا شلف کوچک برای پر کردن هر دیوار خالی ایی مناسب است و چون بعدا هم می توانید شلف های دیگری به سیستم اضافه کنید، هیچ غصه ای بابت کمبود جا و فضای نگهداری نخواهید داشت. مدلی که در شکل های پایین مشاهده می کنید از MDF ساخته شده و قابلیت جابجایی و کم یا زیاد کردن تعداد قفسه ها را دارد. یعنی هم می شود به صورت گروهی از آن استفاده کرد و یا اینکه فقط یک ستون را به صورت جدا روی دیوار قرار داد.

شلف-دیواری-کوچک (1)

شلف-دیواری-کوچک (2)

یک نمونه عالی از شلف های کوچکی که به صورت گروهی کنار هم چیده شده اند و هر لحظه که اراده کنید قابل جابجایی هستند مدل آورده در شکل زیر است. این شلف به نام مکعب شناخته می شود. هر تکه از این شلف قابل جدا شدن بوده و در نتیجه نوع چینش شلف ها کنار هم به بی نهایت روش امکان پذیر است. فقط این مورد نیست که این شلف را خیلی خاص نشان می دهد، علاوه بر اندازه های مختلف و قابلیت جدا شدن، رنگ بندی متفاوت هر جزء شلف را نیز به کل سیستم اضافه کنید تا تنوع در چیدمان بیش از پیش شود.

شلف-دیواری-کوچک (3)

شلف-دیواری-کوچک (4)

شلف-دیواری-کوچک (5)

برای آپارتمان های کوچک استفاده از شلف دیواری کوچک امری ضروری و بسیار مهم است. اما خیلی بهتر می بود که هر وقت نیاز به فضای شلف داشتیم از آنها استفاده می کردیم. ولی وقتی چیزی برای قرار دادن روی شلف نداشته باشیم، کارایی خود را از دست خواهند داد و حتی اثر منفی روی دکوراسیون اتاق می گذارند. مدلی که در شکل های زیر آورده شده این مشکل را بخوبی برطرف می کند، وقتی به شلف نیازی نباشد، طبقه ها جمع شده و به دیوار می چسبند. چنین شلف های را هم می شود به صورت تکی استفاده کرد و هم به صورت گروهی کنار هم در اندازه های مختلف.

شلف-دیواری-کوچک (6)

شلف-دیواری-کوچک (7)

شلف-دیواری-کوچک (8)

گاهی فقط اضافه کردن قابلت استفاده چندگانه از شلف دیواری با سیستمی بسیار ساده و آسان، ارزش خرید آنها را چند ده برابر افزایش می دهد. برای مثال شکل های زیر سیستمی را نشان می دهد که هم در اتاق خواب و ادارجات کاربرد دارد و هم بخوبی با دکوراسیون اتاق نشیمن ترکیب می شود. چنین شلف هایی را می شود در دکوراسیون مغازه و فروشگاه ها نیز استفاده کرد.

شلف-دیواری-کوچک (28)

شلف-دیواری-کوچک (29)

شلف-دیواری-کوچک (30)

اگر دنبال طرح های پیچیده برای اتاق خواب می گردید بهتر است شلف های هندسی چند ضلعی مانند طرح زودیاک در دو شکل ابتدایی زیر استفاده کنید. اما چنین قفسه ایی برای نگهداری کتاب چندان مناسب نیست و شکل سوم گزینه بهتری خواهد بود. این شلف دیواری کوچک دقیقا برای همین کار، یعنی بنمایش گذاشتن کتاب ها طراحی شده و بخاطر بدنه فلزی طلایی رنگ و طبقه های چوبی، خود نیز بی نهایت زیبا خودنمایی می کند.

شلف-دیواری-کوچک (9)

شلف-دیواری-کوچک (10)

شلف-دیواری-کوچک (11)

پیدا کردن فضای مناسب برای قرار دادن گلدان های کوچک و بزرگ در آپارتمان ها همیشه یک معضل اساسی است. اما با استفاده از شلف های دیواری براحتی باغچه ای عمودی داخل خانه ایجاد کرد. شلف ها می توانند به هر نوع و شکلی باشند، مدل اول یک شلف هندسی را نشان می دهد که با لوله های فلزی از جنس استیل ساخته شده، اما طبقاتی که گلدان روی آنها قرار می گیرد از بتن است. مدل بعدی هم بخاطر داشتن فضای بزرگ و خالی بین قفسه ها برای نگهداری گل و گیاه مناسب است. این شلف از میله های باریک آهنی و تخت های نازک چوبی ساخته شده.

شلف-دیواری-کوچک (12)

شلف-دیواری-کوچک (13)

شلف-دیواری-کوچک (14)

شلف-دیواری-کوچک (15)

شلف-دیواری-کوچک (16)

شلف-دیواری-کوچک (17)

شلف-دیواری-کوچک (18)

شلف-دیواری-کوچک (19)

شلف-دیواری-کوچک (20)

شلف-دیواری-کوچک (21)

شلف-دیواری-کوچک (22)

شلف-دیواری-کوچک (23)

شلف-دیواری-کوچک (24)

شلف-دیواری-کوچک (25)

شلف-دیواری-کوچک (26)

شلف دیواری کوچک

شلف-دیواری-کوچک (27)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
مدل شلف دیواری کوچک با قابلیت جابجایی و نصب بسیار آسان
4 (80%) 2 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*