مدل های جالب شلف دکوری ساخته شده با چوب طبیعی درخت

می پسندم
13+

 

راه های زیادی برای جذاب و دلپذیر نشان دادن فضای داخلی خانه وجود دارد. یکی از این راه ها که اتفاقا اجرای بسیار ساده و کم هزینه ای هم دارد شلف دکوری دیواری و ایستاده است. در این مطلب تعدادی از جالب ترین و خلاقانه ترین شلف های دکوری را جمع آوری کرده ام که بنحو احسنت المان جذابیت و دلپذیری را به دکوراسیون خانه اضافه می کنند. البته در این مطلب بیشتر بروی شلف های روستیک ساخته شده با چوب صد در صد طبیعی تمرکز خواهیم کرد که کمتر هم در دکوراسیون منازل مسکونی دیده شده اند.

قفسه و شلف دکوری در صورتی که دیواری بزرگ و خالی در اتاق دارید بهترین راه برای پر کردن و تزیین بشمار می رود. اما همانطور که گفتم شلف های چوبی به سبک روستیک برای دکوراسیون های سنتی و خصوصا مدرن بسیار خوب جواب می دهد. اگر دیوارتان سفید یا به رنگ های روشن و خنثی بغیر از قهوه ای است، شلف های چوبی خیلی عالی در زمینه روشن و سفید دیوار خودنمایی می کنند. شکل های زیر با تعدادی از مدل های جدید شلف و قفسه دکوری آشنا خواهید شد.

شلف-دکوری (16)

شلف-دکوری (17)

یک نکته خیلی جالب در مورد شلف دکوری چوبی، حالت طبیعی و ناکامل چوب است که نقش اصلی را در زیبایی و دکوراتیو بودن شلف ایفا می کند. حتی خودتان هم می تواند با گشت و گذار در طبیعت و جنگل، کنده ها و چوب های قطع شده و بلا استفاده را جمع آوری کرده و شلف خود را بسازید. البته می توانید از مدل های چوب بازیافتی موجود در بازار هم استفاده کنید. مدلی که در شکل دوم مشاهده می کنید، از نوعی چوب جنگلی ساخته شده که لبه های آن همان حالت طبیعی خود را حفظ کرده است.

شلف-دکوری (1)

شلف-دکوری (2)

شلف-دکوری (22)

شلف-دکوری (23)

حلقه های بریده شده از کنده چوب ایده ای فوق العاده عالی برای شلف دکوری است، شلف هایی که با این طریق ساخته می شوند هیچ وقت قدیمی نشده و همیشه زیبا و جالب در دکوراسیون خودنمایی خواهند کرد. چنین شلف هایی برای خانه ها و آپارتمان های امروزی و مدرن بسیار مناسب هستند. این قفسه های جالب بخاطر سادگی شان در هر استایل و سبکی به خوبی جواب خواهند داد ولی بازهم در عین سادگی، شدیدا خاص و ویژه خودنمایی می کنند. مدل آورده شده در شکل دوم، شلفی با فرم کاملا طبیعی ساخته شده از چوب درخت گردو است که مانند مدل اول نظرها را به خود جلب خواهد کرد.

شلف-دکوری (5)

شلف-دکوری (6)

شلف-دکوری (21)

شلف-دکوری (24)

شلف-دکوری (19)

وقتی شلفی بروی دیوار به صورت شناور نصب می شود، نگهدارنده های شلف ممکن است اثر منفی بروی زیبایی آن بگذارد. بالاخره وقتی صحبت از شلف دکوری می کنیم همه جنبه های آن باید طوری طراحی شده باشد که خودتان و دیگران از دیدن آن لذت ببرید. برای مخفی کردن این نگهدارنده ها، ساده ترین راه قرار دادن وسیله ای مانند گلدان یا مجسمه درست روبروی نگهدارنده روی شلف است. دقیقا مانند روشی که در شکل اول پایین مشاهده می کنید، نصب این شلف ها نهایتا نیم ساعت طول خواهد کشید.

شلف-دکوری (7)

شلف-دکوری (4)

شلف-دکوری (18)

شلف-دکوری (20)

شلف-دکوری (15)

شلف-دکوری (14)

برای قسمت راهروی ورودی منزل استفاده از طبقه های چوبی داخل کمد لباس ایده جالبی خواهد بود. نصب چنین طبقه هایی در قسمت ورودی منزل بنوعی غیر منتظره بوده و خیلی ها از این کار خوششان خواهد آمد. شکل های بعدی نمونه دیگری از چوب های بازیافتی را نشان می دهند که در انواع شکل ها، ضخامت ها و اندازها طراحی و تولید می شوند. همانطور که در بالا گفتم این شلف های دکوری در هر دکوراسیونی با هر سبکی به خوبی مچ شده و توجه زیادی به سمت خود جلب می کنند.

شلف-دکوری (8)

شلف-دکوری (9)

شلف-دکوری (10)

شلف-دکوری (11)

شلف های دکوری حتما نباید تخته ایی مستطیلی شکل باشند. این شلف ها قطعا طرفداران بیشتری دارد اما این موضوع نباید ما را از نگاه و بررسی سایر مدل ها با طراحی و شکل متفاوت غافل کند. مدل آورده شده در شکل اول، یک شلف جالب مثلثی را نشان می دهد که کاملا مدولار بوده و شکل قفسه ها نیز قابل تغییر است. چنین قفسه هایی برای نگهداری وسایل آرشیوی و همینطور گلدان ها بسیار عالی جواب می دهند. در ادامه سایر شلف های دکوری با طراحی خلاقانه و جالب را مشاهده می فرمایید.

شلف-دکوری (3)

شلف-دکوری (26)

شلف-دکوری (25)

شلف-دکوری (13)

شلف دکوری

شلف-دکوری (12)

 

نوشته های مرتبط
۰ دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*