راهکارها و ترفندهای جالب برای تزیین سینی پذیرایی شیک

یک سینی پذیرایی شیک حتما نباید از جنس سنگ و فلز گران قیمت باشد، راه های ساده ای وجود دارند که خودتان با اندکی پشتکار و خلاقیت می توانید مدلی بسیار جالب و شیک خلق کنید طوری که حتی از سینی های معمولی نیز توجه بیشتری به خود جلب می کنند.

مسلما سینی یکی از لوازم کاربردی در خانه است، حمل کردن چای و نوشیندی در مهمانی ها یا حتی خوردن صبحانه در تخت خواب با وجود سینی بسیار لذت بخش تر خواهد بود. شاید شما هم از طرح های یکنواخت سینی در بازار خسته شده اید و دنبال مدل هایی جالب و سرگرم کننده می گردید که در این مطلب قصد دارم به معرفی همین مدل ها بپردازم. ساخت یک سینی پذیرایی شیک همانند یک پروژه تحقیقاتی جالب و هیجان انگیز است که هم وقت کمی می برد و هم هزینه پایینی. اما در عوض نتیجه کار بسیار لذت بخش و دلپذیر خواهد بود. لطفا برای آشنایی بیشتر تا پایان مطلب همراه سایت اتاق باشید.

سینی-پذیرایی-شیک (26)

سینی-پذیرایی-شیک (29)

یک ایده جالب را شکل زیر نشان می دهد. برای داشتن این سینی پذیرایی شیک، به چسب، خرده های شیشه به رنگ آبی و مقداری ملات یا دوغاب آماده نیاز دارید.  ابتدا چسب را به اندازه مساوی کف سینی پخش کنید و سپس قطعات شیشه را به آن بچسبانید. دوغاب آماده را بروی شیشه ها ریخته و پخش کنید و پس از خشک شدن، مقدار اضافی بالای شیشه ها را با یک کاردک تراش بدهید. در نهایت پس از خشک شدن ملات سینی را شسته و تمیز کنید. شکل های زیر نشان می دهد که همین کار ساده و کم هزینه می تواند نیاز شما به یک سینی پذیرایی لوکس و جالب را کامل برطرف کند.

سینی-پذیرایی-شیک (1)

سینی-پذیرایی-شیک (2)

سینی-پذیرایی-شیک (3)

سینی-پذیرایی-شیک (4)

سینی-پذیرایی-شیک (5)

سینی-پذیرایی-شیک (6)

راه جالب دیگر تزیین سینی کهنه قدیمی با رنگ و کاغذ طرح دار است. ابتدا سینی کهنه ای را انتخاب کرده و با رنگ دلخواه خود رنگ کنید مثلا در شکل زیر رنگ زرد انتخاب شده است. پس از رنگ چند ساعت دست نگه دارید تا سینی کاملا خشک شود. سطح داخلی سینی را اندازه گیری کرده و به همان میزان استیکر دیواری یا کاغذ دکوراتیو طرح دار را برش بزنید. کف سینی را به چسب آغشته کرده و کاغذ را بروی آن بچسبانید. کار تمام است اما می توانید لایه دومی هم به طرح اضافه کرده و مثلا عکس و تکه های پارچه را به آن اضافه کنید.

سینی-پذیرایی-شیک (7)

سینی-پذیرایی-شیک (8)

سینی-پذیرایی-شیک (9)

اگر اصلا سینی در منزل ندارید، می توانید از وسایل بازیافتی استفاده کرده و آنها را تبدیل به یک سینی پذیرایی شیک کنید. شکلی که در زیر مشاهده می کنید با جعبه مقوایی شیرینی درست شده است. برای محکم کاری بیشتر، ته جعبه شیرینی یک مقوای ضخیم دیگر نیز قرار داده شده و سپس با چسب های نواری قوی تماما دور آن چسبکاری شده است. برای تزیین نهایی تکه ای کاغذ طرح دار یا پارچه بروی تمام سطح جعبه کشیده می شود. برای دوام بیشتر می توانید از تکه کاغذ دیواری قابل شست و شو و ضد لک نیز استفاده کنید که کارایی سینی را بالاتر خواهد برد.

سینی-پذیرایی-شیک (10)

سینی-پذیرایی-شیک (11)

قرار دادن سکه های پول خرد ایرانی و خارحی کف سینی هم یک ایده جالب و کاربردی است. این کار هم هزینه پایینی دارد و هم اجرای ساه ایی. البته برای اینکار به میزان زیادی سکه پول خرد نیاز دارید. اگر سکه ها یک رنگ باشد طرح یکنواختی خواهید داشت که برای سینی پذیرایی مناسب تر است. بعداز انتخاب سینی و رنگ زدن آن، بهتر است سکه ها را با آب و صابون نیز بشویید تا حالت براقی بخود بگیرند. قبل از چسباندن سکه ها ابتدا آنها را کف سینی بچینید و پس از انتخاب چینش مناسب، با استفاده از چسب به کف سینی بچسبانید. البته به جای چسب می توانید از مایع روکش هایگلاس نیز استفاده کنید که ظاهری شیشه ای و گلاسی به سینی می دهد. کافی است این مایع را بروی سکه ریخته و به مدت 24 ساعت در یک محفظه بسته نگهدارید. خود مایع به صورت خودکار میزان شده و خشک می شود و ظاهری مانند شکل زیر بوجود می آورد.

سینی-پذیرایی-شیک (12)

سینی-پذیرایی-شیک (13)

سینی-پذیرایی-شیک (14)

سینی-پذیرایی-شیک (15)

ایده در زمینه تزیین سینی بسیار هستند، شکل های زیر فقط تعداد محدودی از این ایده ها را نشان می دهد. اما کاری که برای ساخت یک سینی پذیرایی شیک باید انجام بشود تقریبا در تمامی مدل ها یکسان است. البته همانطور که در بالا اشاره کردم حتی خودتان هم می توانید سینی خود را بسازید. با استفاده از چند تخته چوب و بهم چسباندن آنها توسط چسب یا میخ و در نهایت تزیین کف سینی با کاغذ و نوارهای چسب تزیینی یک سینی پذیرایی شیک و زیبا برای پذیرایی از دوستان و آشنایان داشته باشید. شکل های بعدی مدل های جالب دیگر را نشان می دهد.

سینی-پذیرایی-شیک (16)

سینی-پذیرایی-شیک (17)

سینی-پذیرایی-شیک (18)

سینی-پذیرایی-شیک (19)

سینی-پذیرایی-شیک (20)

سینی-پذیرایی-شیک (21)

سینی-پذیرایی-شیک (22)

سینی-پذیرایی-شیک (23)

سینی-پذیرایی-شیک (24)

سینی-پذیرایی-شیک (25)

سینی-پذیرایی-شیک (27)

سینی-پذیرایی-شیک (28)

سینی پذیرایی شیک

سینی-پذیرایی-شیک (30)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
راهکارها و ترفندهای جالب برای تزیین سینی پذیرایی شیک
5 (100%) 3 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*