استفاده از دیوارهای آجری در خانه های مدرن

شاید در نگاه اول هنگامی که اسم دیوار های آجری در خانه به گوش ما می خورد به یاد مکان های عمومی مانند رستوران ها و اغذیه فروشی ها و یا انبارهای قدیمی بیافتیم. اما حقیقت این است که در دنیای امروزی راه و روش های بسیار زیادی برای استفاده از دیوارهای آجری در دکوراسیون خانه های مدرن خلق شده اند. در این مطلب عکس هایی را از سه خانه مختلف با دکوراسیون مدرن گردآوری کرده ایم که از طرح های تیره و براق گرفته تا طرح های روشن و گرم را شامل می شوند. اما در کنار این تفاوت در طراحی همگی از باقت های منحصر بفرد آجری در دکوراسیون خود استفاده می کنند که همین مورد این سه خانه را به محیطی کاملا ویژه و خاص تبدیل کرده است.

خانه اول منزلی مسکونی در شهر پراگ پایتخت کشور جمهوری چک است. این خانه توسط آنجلینا الکسیوا (Angelina Alekseeva) طراحی شده است که در دکوراسیون این خانه از بافت های طرح آجری استفاده کرده است. برخلاف دیگر طراحان که فقط یک دیوار و منطقه از خانه را به اینگونه بافت ها اختصاص می دهند این طراح دیوارهای متعددی را با رنگ قرمز آجری تزیین کرده است. این منظره کنتراست و تضاد زیبایی را با کفپوش چوبی لطیف و روشن و مبلمان فوق مدرن در دکوراسیون خانه ایجاد کرده است و حسی از خانه مدرن ناتمام را به بیینده القا می کند. نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است همین استفاده از مبلمانی با طراحی نرم و لطیف با رنگ خنثی و البته کفپوش های رنگ روشن در کنار بافت های سخت و خشن دیوار آجری می باشد که آرام گرفتن در جای دنج و گرم و نرم کاناپه های راحتی که توسط شومینه همراهی می شوند را بسیار آسان و لذت بخش جلوه می دهد.

exposed-brick-wall-designs (1)

exposed-brick-wall-designs (2)

modern-bedroom-with-exposed-brick-wall

exposed-brick-wall-designs (3)

exposed-brick-wall-designs (4)

exposed-brick-wall-designs (5)

exposed-brick-wall-designs (6)

exposed-brick-wall-designs (7)

خانه دوم توسط هاوارد چو (Howard Chu) طراحی شده است که همان تاتیک های بالا را با کمی تفاوت اجرایی کرده است. در این خانه نمای قرمز آجری دیوارها خیلی خوب با کفپوش های چوبی تیره هماهنگ شده و هارمونی بسیار زیبایی را پدید آورده است. ( زیباترین طرح های دیوار آجری در آشپزخانه مدرن و کلاسیک)

 exposed-brick-wall-designs (8) exposed-brick-wall-designs (9)

exposed-brick-wall-designs (10)

exposed-brick-wall-designs (11)

exposed-brick-wall-designs (12)

exposed-brick-wall-designs (13)

و در نهایت خانه سوم هم توسط النا آستریوا (Elena Arsenteva) طراحی شده که شباهت های بسیاری به خانه اول دارد و به سختی می شود تفاوت های سبک استفاده شده در آنها را مشخص کرد اما چیزی که معلوم است استفاده از مبلمان خاکستری مدرن و کفپوش های چوبی روشن در کنار دیوار آجری در خانه نشان دهند میل بیشتر این طرح به سبک صنعتی گونه را دارد جایی که در دکوراسیون آن خبری از لوازم لوکس نیست و بیشتر به سادگی و دنج بودن خانه توجه شده است. (انواع عکس و مدل سنگ آنتیک آشپزخانه مدرن و شیک)

 exposed-brick-wall-designs (14)

exposed-brick-wall-designs (15)

exposed-brick-wall-designs (16)

exposed-brick-wall-designs (17)

exposed-brick-wall-designs (18)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
استفاده از دیوارهای آجری در خانه های مدرن
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*