دکوراسیون اتاق کودک ایرانی با چیدمانی بسیار ساده و شیک

تزیین و طراحی دکوراسیون اتاق کودک ایرانی یکی از مباحث مهم در طراحی داخلی است زیرا کودکان بعنوان تعیین کنندگان سرنوشت کشور باید محیطی مناسب و ایده آل برای رشد ذهنی و فکری خود درا ختیار داشته باشند. همچنین برای والدینی که می خواهند فضایی عالی برای رشد ذهنی و جسمی فرزندشان فراهم کنند کاری سخت و چالش برانگیز است، اگر در این مورد اطلاعاتی کسب نکنید. امروزه تم ها و رنگ های بسیار متنوعی به دکوراسیون این اتاق ها اضافه شده و از طرفی وسایل اتاق مانند تخت خواب، کمد و لوازم دکوری نیز تغییرات زیادی پیدا کرده اند. همین موضوع می تواند ریسک انتخاب یک تم مناسب برای دکوراسیون را افزایش دهد. اما نمونه مدل هایی که در این پست برای شما عزیزان گرد آوری کرده ام، راه حلی بسیار کارآمد و البته مدرن برای طراحی اتاق کودک و نوجوانان پیش روی ما قرار می دهند. بازی با فضاهای روشن، رنگ های تازه و عناصر جذاب این اتاق ها را به دوست واقعی کودکان تبدیل می کند و تا سنین جوانی و بالغ شدن آنها همراهشان خواهد بود.

در ادامه اتاق هایی را مشاهده خواهید کرد که علاوه بر دکوراسیون بسیار شیک و با کلاس، از المان های سرگرم کننده نیز به میزان زیاد استفاده شده است. ضمنا قفسه های به کار رفته در این اتاق ها می تواند مدل های مناسبی برای نصب در سایر اتاق های خانه مانند اتاق نشیمن باشد.

اتاقی که در زیر مشاهده می کنید سبکی مدرن و بسیار زنده دارد، ترکیب رنگ های خرمایی و نارنجی با آبی متمایل به خاکستری حقیقتا تمی بسیار زیبا و یگانه را در این اتاق بوجود آورده است. ترکیب رنگ ها به گونه ای کاملا هوشمندانه انتخاب شده چرا که هر کدام از رنگ ها با ایجاد تضاد نسبت به دیگری، خود را با لطافت هر چه تمام تر به بیننده نشان می دهد. فضای اتاق بسیار شاد و سرگرم کننده طراحی شده اما نورپردازی نئونی اتاق نیز کلاس خاصی به آن داده است. همچنین میزان وسایل قرار داده شده در اتاق نیز بسیار کم است تا به دکوراسیون مدرن و پیشرفته مطابق با نظر نوجوانان جور دربیاید.

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (1)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (2)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (3)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (4)

اتاق دوم طرحی بسیار جذاب و جالبی دارد بیشتر فضای اتاق را رنگ آبی یخی پوشانده اما در کنار آن از رنگ های لطیف دیگری مانند خاکستری، قهواه ای و سفید نیز استفاده شده است. از آنجایی که بیشتر دکوراسیون و چیدمان اتاق حالتی ساده و خنثی دارد، وسایلی دکوری با رنگ متفاوت سریعا خود را نشان می دهد و دکوراسیون اتاق را از یکنواختی و سادگی بیش از حد دور می کند. سادگی این اتاق باعث شده کودک و نوجوان فضای خالی خود را با تفکر و مطالعه پر کند از طرفی برای سرگرمی و بازی با دوستان خود نیز فضای کافی و بزرگی نیز در اختیار خواهد داشت.

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (8)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (9)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (10)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (11)

 اتاق بعدی پر است از کمد و فضای ذخیره سازی و همچنین المان های طراحی خلاقانه و هوشمندانه. طراحی تخت خواب آلاچیقی درون دیوار بسیار جالب و خلاقانه بوده زیرا علاوه بر زیبایی بیشتر، فضایی از اتاق اشغال نکرده است، البته کنار تخت خواب نردبانی قرار گرفته که به فضایی مخفی پشت کمد ختم می شود، این کار برای ذهن کنجکاو کودکان بسیار مناسب است. این اتاق به خودی خود کوچک است حال اگر تخت خوابی هم در مرکز یا گوشه آن قرار می گرفت دیگر کودک فضای کافی برای رفت و آمد و بازی در اختیار نداشت. بعداز تخت خواب جالبترین قسمت اتاق، میز مطالعه و کار است. این میز کاربردهای گوناگونی دارد و همچنین قفسه های قرار گرفته در بالای آن نیز فضای کافی برای نگهداری کتاب های داستانی را برای سال ها سال فراهم خواهد کرد.

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (12)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (13)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (14)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (15)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (16)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (17)

اتاق چهارم نیز مانند تمام طرح های بالا دکوراسیونی مینیمال و ساده دارد که قفسه و شلف های باز و همچنین مبلمان چوبی نقش اساسی در آن ایفا می کنند. صفحه یک تکه چوبی هم نقش تخت خواب را ایفا می کند و هم نقش مبل و صندلی را، بعلاوه زیر و کنار آن فضایی برای ذخیر سازی و قرار دادن وسایل تعبیه شده تا در این صورت دیگر نیازی به میز کنار تخت یا قفسه دیواری اضافه نباشد. اما در ادامه، همین صفحه چوبی به کشو لباس و میز مطالعه وصل می شود که خود میز نیز تا انتهای دیوار ادامه می یابد. مورد جالب دیگر در دیوار کنار میز، صفحه پروژکتور بزرگی است که نقش یک سینمای خانگی کوچک را برای تماشای فیلم و کارتون ایفا می کند.

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (18)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (19)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (20)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (21)

اتاق پنجم اتاقی است که هر کودکی عاشق آن خواهد شد. همه چیز برای تفریح و سرگرمی در این اتاق آماده است. گوشه های اتاق فضایی برای مطالعه و درس و همچنین خواب در نظر گرفته شده در حالی که وسط اتاق، فضای خالی برای آزادی بیشتر کودکان فراهم می کند. میز کار درست پایین تخت خواب ها قرار گرفته و با پلکانی ایمنی و جالب به کف متصل می شود. درست روبروی همین فضا نردبانی نصب شده که به فضای مخفی با طراحی بسیار جالب برای مطالعه و بازی ختم می شود و از طرف دیگر برای پایین آمدن سرسره ای قرار دارد تا سرگرم شدن کودکان در اتاق به اوج خود برسد.

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (22)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (26)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (25)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (27)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (24)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (23)

و در نهایت اتاق خواب ششم با تم صورتی لطیف و دخترانه:

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (5)

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (6)

دکوراسیون اتاق کودک ایرانی

دکوراسیون-اتاق-کودک-ایرانی (7)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
دکوراسیون اتاق کودک ایرانی با چیدمانی بسیار ساده و شیک
5 (100%) 2 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*