تزیین پنجره آشپزخانه با پرده های شیک و طرحدار، 22 مدل متفاوت

 

تزیین پنجره آشپزخانه کاری ضروری بنظر می رسد چرا که ظاهر آشپزخانه را فریبنده نشان می دهد. ساده ترین راه تزیین هم یقینا استفاده از پرده های شیک مخصوص آشپزخانه است اما پیدا کردن الگو، پارچه و همینطور اندازه مناسب نیاز به تحقیق و دقت بیشتر دارد. با توجه به المان های زیادی که در انتخاب ما تاثیرگذارند، پنجره بیشتر آشپزخانه ها نهایتا با شید معمولی یا طرح های گلدار تزیین می شود و توجهی به المان های موثر وجود ندارد. شاید فکر کنید که بخاطر وجود وسایل زیاد در آشپزخانه کسی متوجه نوع و حضور پرده نخواهد شد اما شدیدا اشتباه می کنید.

پرده آشپزخانه درست مانند هر اتاق دیگری، تاثیر زیادی بروی حالت آشپزخانه خواهد گذاشت. همه ما دوست داریم آشپزخانه مان حالتی گرم و دوستانه همانند سایر اتاق های خانه داشته باشد، خصوصا از آنجایی که زمان زیادی را هم در آشپزخانه می گذرانیم، باید این حالت را در آن ایجاد کنیم. برای اینکه فضای آشپزخانه را دعوت کننده و صمیمی نشان دهید، تزیین پنجره آشپزخانه با پرده های شیک با طرح های درخور، قطعا بهترین راه خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با این مدل ها، لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

تزیین-پنجره-آشپزخانه (22)

بیشتر اوقات وقتی صحبت از پرده های طرحدار آشپزخانه می شود، اغلب مردم یاد طرح های گلدار رنگارنگ می افتد که درست هم هست. امروزه پرده های گلدار پیشرفت زیادی در طراحی کرده اند و دیگر ما را یاد آشپزخانه قدیمی مادربرزگ مان نمی اندازد. در کنار طرح های گلدار که کلاسیک محسوب می شوند، نوع دیگری از پرده های کلاسیک وجود دارد که به مراتب سنگین تر و وزین تر است. این پرده های نواری با رنگ های خنثی، حتی در دکوراسیون آشپزخانه های مدرن هم به خوبی جواب می دهد.

تزیین-پنجره-آشپزخانه (1)

Francis_svc_pantry

تزیین-پنجره-آشپزخانه (4)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (19)

برای تزیین پنجره آشپزخانه هایی که در آن ها رنگ روشن غالب است، پرده های طرحدار گلی گزینه بسیار مناسبی است اما برای آشپزخانه های مدرن چطور؟ خوب در این مواقع بهترین راه استفاده از طرح های انتزاعی است، درست مانند تابلو نقاشی های مدرن. رنگ چنین پرده هایی اغلب طوری است که نقش مکمل را در دکوراسیون آشپزخانه ایفا می کند. شکل دوم دقیقا چنین مدلی را نشان می دهد. اگر از لحاظ بودجه ای در مضیقه هستید پرده های قلاب دوزی شده به زیبایی می تواند زینت بخش پنجره های آشپزخانه باشند.

تزیین-پنجره-آشپزخانه (3)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (5)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (6)

احتمالا با الگوهای زیگزاگی در پرده ها برخورد کرده باشید، این طرح زیبا به پرده های رومی معروف شده و طرفداران بسیار زیادی دارد. از آنجایی که بافت روی این پرده ها برجسته نیست، تنوع در آنها بسیار بالاست. طرح زیگزاگی پرده اگر در رنگ های شاد انتخاب شود، برای مهمانی ها و تولدهای کودکانه بسیار مناسب خواهد بود. طرح جالب دیگر برای پرده آشپزخانه، استفاده از پرده های شطرنجی است، این پرده برای دکوراسیون های روستیک و آشپزخانه هایی که چوب طبیعی در آنها حضور پر رنگی دارد بسیار مناسب است.

تزیین-پنجره-آشپزخانه (7)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (8)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (17)

وقتی صحبت از آشپزخانه های روستیک می شود استفاده از پرده هایی مناسب مانند شکل اول بهترین انتخاب است. این الگو امسال یعنی سال  2017 بشدت نزد افراد علاقمند به سبک روستیک محبوب شده و استفاده زیادی از آن می شود. البته اگر قصد تغییر کل دکوراسیون آشپزخانه را دارید، توصیه می شود از پرده هایی با رنگ های خثنی مانند مدل آورده شده در شکل دوم استفاده کنید. این پرده ها هم می توانند مدرن طراحی شوند و هم سنتی و روستیک. چنین پرده هایی را می شود در هر دکوراسیونی بکار برد.

تزیین-پنجره-آشپزخانه (9)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (10)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (11)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (12)

وقتی بعد از کامل شدن طراحی و چیدمان آشپزخانه، نوبت به تزیین پنجره آن می رسد به این نکته توجه داشته باشید که پرده ای انتخاب شده قطعا مورد پسند و تایید خودتان باشد و صرفا از نظر مهمانان و مجالس به این موضوع نگاه نکنید. برای گرفتن بهترین نتیجه در تزیین پنجره آشپزخانه، اولین کار تعیین بودجه و سپس گشتن دنبال طرح های مورد علاقه است. وقتی پرده خود را متناسب با بودجه و علاقه شخصی خودتان انتخاب کردید قطعا از نتیجه کار راضی خواهید بود. شکل های زیر ایده هایی جدیدی برای الهام گیری در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

تزیین-پنجره-آشپزخانه (13)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (14)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (15)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (20)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (16)

تزیین-پنجره-آشپزخانه (21)

تزیین پنجره آشپزخانه

تزیین-پنجره-آشپزخانه (18)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
تزیین پنجره آشپزخانه با پرده های شیک و طرحدار، 22 مدل متفاوت
5 (100%) 3 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*