تزیین دیوار با حصیر به روشی زیبا مناسب تمام اتاق های منزل

 

اگر تابحال تجربه تزیین دیوار با حصیر را نداشته اید احتمالا خیلی دوست دارید در مورد این موضوع اطلاعات کسب کرده و با روش های ساده و کم هزینه تزیین دیوار منزل با حصیر و سبدهای حصیری آشنا شوید. در این قسمت با روش ها و ایده های جالب استفاده از سبدهای حصیری برای تزیین تمامی اتاق های خانه روبرو خواهید شدکه نمونه های شبیه به آنها را کمتر جایی مشاهده کرده اید. لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

انجام این کار خیلی ساده تر از آنچیزی است که فکر می کنید، تنها باید تعدادی سبد حصیری قدیمی یا جدید از بازار یا سمساری ها خریداری کرده و به صورت گروهی بروی دیوار قرار بدهید. خوبی سبدهای حصیری این است که با بسیاری از سبک ها و چیدمان های مختلف دکوراسیون داخلی مانند روستیک، سنتی و کلاسیک  کار می کنند. حتی برای ایجاد تضاد و نقطه کانونی در دکوراسیون های مدرن نیز می توان از آنها استفاده کرد. تزیین دیوار با حصیر راهی بسیار ارزان و در عین حال تاثیرگذار برای زیباسازی دکوراسیون است اما برای تاثیر گذاری بیشتر می توان از ایده های خلاقانه مانند شکل های زیر بهره برد.

تزیین-دیوار-با-حصیر (1)

یکی از روش های جالب و ساده برای تزیین با حصیر، استفاده از سبدهایی با طراحی متفاوت کنار هم است. نصب سبدهایی با طراحی، رنگ، سبک و بافت متفاوت در کنار هم به صورت گروهی، نقطه ای بسیار جالب و چشم گیر در دکوراسیون خانه ایجاد خواهد کرد. اگر نمی دانید که چگونه باید این سبدها را کنار هم قرار بدهید، شکل پایین، یک ایده ساده و شیک را نشان می دهد که دقیقا می توانید از آن کپی برداری کنید.

تزیین-دیوار-با-حصیر (2)

شکل پایین نمونه دیگری از تزیین دیوار نشیمن با سبدهای حصیری را نشان می دهد که البته نسبت به مدل اول بسیار شلوغ تر و بیشتر است. با این روش دیگر نیاز به وسایل دکوری دیواری به کل از بین می رود. از آنجایی که خیلی راحت می توانید چنین سبدهایی را در بازار یا حتی بین وسایل دوستان و آشنایان پیدا کنید، راهی هوشمندانه برای صرفه جوبی مالی در تزیین دکوراسیون خانه هستند.

تزیین-دیوار-با-حصیر (3)

تزیین-دیوار-با-حصیر (18)

تزیین-دیوار-با-حصیر (23)

اگر منزلتان شومینه دارد، دیوار بالای شومینه یک مکان عالی برای نصب سبدهای حصیری است. شکل زیر مدلی را نشان می دهد که سبدهای حصیری به صورت گروهی و بهم چسبیده کنارهم قرار گرفته اند و زمینه عالی برای شومینه ایجاد کرده اند.

تزیین-دیوار-با-حصیر (20)

تزیین-دیوار-با-حصیر (4)

بسیاری از سبدهای حصیری رنگ خنثی دارند که منظورمان همان رنگ قهوه ای است، اما سبدهای حصیری رنگارنگی هم در بازار وجود دارند که برای تزیین دیوار با حصیر بسیار جذاب و جالب بنظر می آیند. اگر می خواهید بروی رنگ های شاد تمرکز کنید، بهتر است سراغ مدل هایی مانند شکل زیر بروید. شاید پیدا کردن چنین سبدهایی اندکی سخت و وقت گیر باشد، اما واقعا تاثیر گذاری آنها نسبت به مدل های خنثی و معمولی بسیار بیشتر است.

تزیین-دیوار-با-حصیر (5)

تزیین-دیوار-با-حصیر (19)

ایده جالب دیگر برای تزیین با سبدهای حصیری، چیدن آنها دور یک شئ دیواری مانند رخت آویز یا تابلو است. در شکل زیر تعدادی سبد حصیری زیبا، دور رخت آویز راهروی ورودی منزل قرار گرفته اند که ظاهر این قسمت را شیک و جالب نشان داده است.

تزیین-دیوار-با-حصیر (6)

اگرچه تنوع در اندازه سبدهای حصیری برای تزیین دیوار خیلی خوب است اما بازهم می توانید با سبدهای یک اندازه طرحی متفاوت ایجاد کنید. برای این کار کافی است سبدهای هم اندازه اما با ظاهر متفاوت استفاده کنید که در شکل زیر بخوبی اجرا شده است. با این کار فضا کمی منسجم، باهویت و خاص بنظر می رسد.

تزیین-دیوار-با-حصیر (8)

تزیین-دیوار-با-حصیر (7)

تزیین دیوار پشت ظرفشویی یا دیوار بین کابینت های آشپزخانه با سبد حصیری یکی از آن ایده های خلاقانه و البته کمی عجیب است. دیوار بین کابینت در آشپزخانه تحت هیچ شرایطی نباید معمولی و ساده باشد، بنابراین اگر چنین شرایطی دارید بهتر است همین حالا دست بکار شده و با استفاده از سبدهای حصیری جالب و متنوع، فضای آشپزخانه تان را متحول کنید. تمام هزینه ای که برای تزیین می پردازید شاید از 20 یا 30 هزار تومن فراتر نرود.

تزیین-دیوار-با-حصیر (9)

ایده های خلاقانه در زمینه تزیین دیوار با حصیر بی شمار است. اگر رنگ دیوارتان خاص است یا به هر دلیلی ظاهر دیوارتان بدون اضافه کردن دکوری های دیواری به خودی خود قشنگ است، بهترین راه برای استفاده از حصیرها، اضافه کردن تدریجی آنها بروی دیوار است. در این روش باید با تعداد کمی حصیر مثلا یک یا دو عدد از پایین شروع کرده و هر چه بالاتر می روید به تعداد سبدهای اضافه کنید، مانند شکل زیر.

تزیین-دیوار-با-حصیر (10)

تزیین-دیوار-با-حصیر (11)

تزیین-دیوار-با-حصیر (12)

تزیین-دیوار-با-حصیر (13)

تزیین-دیوار-با-حصیر (14)

تزیین-دیوار-با-حصیر (15)

تزیین-دیوار-با-حصیر (16)

تزیین-دیوار-با-حصیر (17)

تزیین-دیوار-با-حصیر (21)

تزیین دیوار با حصیر

تزیین-دیوار-با-حصیر (22)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
تزیین دیوار با حصیر به روشی زیبا مناسب تمام اتاق های منزل
5 (100%) 3 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*