تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گیاهان استوایی بسیار زیبا

تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گل ها و گیاهان زیبا برای افراد علاقمند به طبیعت مطمئنا یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیا خواهد بود. آب و هوای ایران بگونه ای است که تابستان های داغی دارد و از طرفی زمستان ها بخصوص در شب ها دما به زیر صفر درجه می رسد ( مناطق غیر استوایی) و اینطور به نظر می رسد که پرورش بسیاری از گیاهان زیبای استوایی در باغچه های منازل مسکونی ناممکن باشد اما در این مطلب باغچه هایی را مشاهده خواهید کرد که از گیاهان سرسبز استوایی در تزیین حیاط منزل خود استفاده کرده اند.

ابتدا از گیاهان بوته ای شروع می کنیم. در زمینه باغداری و پرورش گل و گیاه هیچ چیزی زیباتر از حیاطی تزیین شده با گیاهان استوایی وجود ندارد، بخصوص زمانی که از باغچه های عمودی استفاده می کنید بطوری که تمام دیوار توسط این گیاهان پوشش داده می شود. گیاهانی که در زیر مشاهده خواهید علاوه بر محیط های استوایی در آب و هوای مناطق معتدل مانند ایران نیز به خوبی پرورش می یابند. گیاهانی مانند آکوروس، کارکس (زنبق استوایی) ، گل شیپوری و بگونیا از جمله گیاهان مقاوم استوایی هستند و در برابر سرمای هوای مناطق کم ارتفاع ایران به زیستن خود ادامه می دهند. البته این گیاهان به آب زیادی برای رشد کردن نیاز دارند پس به این نکته نیز توجه داشته باشید.

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (6)

اگر علاقه دارید در باغچه حیاط خود بیشتر از گیاهان درختی استفاده کنید بطوری که ارتفاع چندان بلندی هم  نداشته باشند، بامبو بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. بامبو گیاه تهاجمی نیست به این معنی که به محیط های اطراف خود پخش نمی شود بنابراین به داخل حیاط نفوذ نمی کند. در شکل زیر مشاهده می کنید که گیاه بامبو چقدر زیبا در زمینه دیوارهای سفید رنگ خود را بنمایش می گذارد.

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (3)

در ادامه دیگر باغچه های تزیین شده توسط گیاهان استوایی را مشاهده خواهید کرد.

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (1)

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (2)

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (4)

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (5)
Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (7)

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (8)

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (9)

تزیین دکوراسیون باغچه

Tropical-plants-in-patio-and-yard-decoration (10)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
تزیین دکوراسیون باغچه حیاط با گیاهان استوایی بسیار زیبا
نوشته های مرتبط
۰ دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*