آشنایی با روش های طراحی و تزیین اتاق مهمان در منازل مسکونی

در فصل تابستان احتمال اینکه مسافرانی از نقاط خارج شهر محل سکونتتان داشته باشید بسیار زیاد است. به همین خاطر معمولا در این فصل اکثر خانه دارها به فکر تزیین اتاق مهمان خود می افتند. در این پست با کالکشنی بسیار زیبا و شیک از دکوراسیون اتاق مخصوص مهمانان آشنا خواهیم شد که سرشار از جزئیات و احترام هستند. دکوراسیون این اتاق ها تمام ویژگی های یک اتاق کامل و مرتب را دارد اما از طرفی به هیچ عنوان پر خرج نیستند و هزینه زیادی روی دستتان نمی گذارند. با دقت در شکل های زیر متوجه می شوید که چه چیزهای باید در اتاق مهمان وجود داشته باشد و چه چیزهای تفاوت واقعی را در دکوراسیون ایجاد می کنند. دریافت این نکات ساده است فقط کمی به دقت بیشتر نیاز دارد.

بدون شک مهمترین بخش اتاق مهمان، تخت خواب است، جایی برای خواب و استراحت میهمانان تازه از راه رسیده که خستگی را از تن خود سریعتر بدر کنند. برای عملی کردن چنین هدفی تهیه سرویس خواب مناسب مانند بالش، تشک و لحاف از همه چیز مهم تر هستند. قرار دادن تعدادی کوسن کوچک و یک روتختی شیک می تواند دیزاین تخت خواب را بی نهایت زیبا و خواستنی تر کند. البته اگر اتاق فضای کافی دارید سعی کنید از دو تخت خواب بجای یک عدد استفاده کنید تا مهمانان فضای راحت تری برای خواب داشته باشند. برای راحتی بیشتر مهمانان می توانید بین دو تخت خواب، پرده ریلی یا پارتیشنی متحرک نصب کنید.

تزیین-اتاق مهمان (17)

همانطور که در بالا اشاره کردیم مهم ترین بخش یک اتاق شیک برای مهمانان، تخت خواب مناسب است. هدف اول خود در تزیین و چیدمان تخت خواب را باید به روی راحتی بگذارید، انتخاب تشکی مناسب و راحت در کنار بالش های نرم و تمیز مهم ترین عوامل هستند، سعی کنید بالش های اضافی نیز بروی تخت خواب قرار بدهید تا علاوه برا زیبایی بیشتر دکوراسیون، فضای خواب راحت تری برای مهمانان خود فراهم کرده باشید. در شکل زیر مشاهده می کنید قرار دادن دو بالش و دو بالشتک هر کدام با رنگ های متفاوت و نزدیک به یکدیگر چقدر چیدمان تخت خواب را تمیز و راحت نشان می دهد.

تزیین-اتاق مهمان (16)

برای راحتی بیشتر دوستان و مهمانانی که بیشتر از یک نفر هستند قرار دادن تخت خواب های جداگانه ایده بهتری خواهد بود. لازم نیست از تخت خواب های بزرگ تک نفره استفاده کنید، تخت خواب های تک نفره سایز کوچک برای چنین فضاهایی گزینه بسیار مناسب تری هستند زیرا هم فضای راحتی برای استراحت فراهم می کنند و هم رفت و آمد در اطراف تخت آزادانه تر انجام می شود. دو تخت خوابی که در شکل زیر مشاهده می کنید دقیقا ویژگی تخت کوچک و مناسب برای اتاق مهمان را دارا هستند. روتختی، بالش و کوسن ها نیز با هوشیاری تمام انتخاب و چیده شده اند.

تزیین-اتاق مهمان (10)

بخش مهم دیگر در تزیین دکوراسیون اتاق مهمان توجه به فرش و قالی پهن شده در کف اتاق است. سعی کنید قالی را با توجه به سبک طراحی اتاق انتخاب کنید مثلا اگر تخت خوابی مدرن و ساده انتخاب کرده اید پهن کردن قالی به سبک مدرن با کمترین میزان نقش و نگار مانند مدل های تک رنگ ساده، بسیار مناسب خواهد بود. اگر مبلمان اتاق سبکی کلاسیک دارند، انتخاب فرش و قالی دست باف یا ماشینی با نقش گل و ترنج، زیبایی بیشتری به دکوراسیون اتاق می دهد. اگر فرش و قالی کوچکی خریداری کرده اید نحوه پهن کردن آن باید طوری باشد که پایه های پایینی تخت خواب کاملا روی فرش قرار بگیرد و فرش تا نصفه های زیر تخت را پوشش بدهد.

تزیین-اتاق مهمان (5)

تزیین-اتاق مهمان (23)

تزیین-اتاق مهمان (24)

اگر هیچ ایده ای برای تزیین اتاق مهمان خود ندارید و گزینه های آورده شده در اینترنت و مجلات طراحی کمکی به شما نمی کند کافی است دکوراسیون اتاق هتل مورد علاقه تان، که در سفر به یک شهر همیشه آنرا انتخاب می کنید در نظر بگیرید. تمام آنچه را که از آن اتاق بخاطر دارید در اتاق خانه خود پیاده کنید و مطمئن باشید که بهترین نتیجه را خواهید گرفت. هتل ها بهترین مکان برای ایده گیری در طراحی دکوراسیون اتاق مهمان هستند که البته هدفشان با هدف کاری که ما می خواهیم انجام بدهیم نیز یکسان است.

تزیین-اتاق مهمان (7)

بسیاری از طراحان توصیه می کنند برای اینکه از دیزاین مناسب اتاق مهمان خود مطمئن شوید، باید یک شب را در آن سپری کنید تا تجربه ای کامل کسب کرده و بر همه چیز اشراف داشته باشید. تنها با این کار است که متوجه می شوید اتاق خواب راحت است یا خیر، برای مثال در شبی که گذارندید ممکن است متوجه شوید عنصر مهمی مانند پرده ای بهتر برای پنجره اتاق ضروری است زیرا هنگام صبح نور آفتاب خیلی زود شما را از خواب بیدار می کند در این صورت پرده ای مناسب نصب خواهید کرد یا اگر مدل نصب شده نامناسب است آنرا با پرده ضخیم تری جایگزین می کنید.

تزیین-اتاق مهمان (2)

تزیین-اتاق مهمان (19)

در ادامه با مدل های بیشتری آشنا خواهید شد:

تزیین-اتاق مهمان (1)

تزیین-اتاق مهمان (3)

تزیین-اتاق مهمان (6)

تزیین-اتاق مهمان (8)

تزیین-اتاق مهمان (9)

تزیین-اتاق مهمان (11)

تزیین-اتاق مهمان (12)

تزیین-اتاق مهمان (13)

تزیین-اتاق مهمان (14)

تزیین-اتاق مهمان (15)

تزیین-اتاق مهمان (18)

تزیین-اتاق مهمان (19)

تزیین-اتاق مهمان (20)

تزیین-اتاق مهمان (21)

تزیین اتاق مهمان

تزیین-اتاق مهمان (22)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
 آشنایی با روش های طراحی و تزیین اتاق مهمان در منازل مسکونی
5 (100%) 1 vote
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*