نحوه ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل بهمراه 30 مدل عکس

ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل امروزه به نوعی مد و کار همه پسند تبدیل شده است. اگر چه این موضوع شاید برای افرادی که از ترکیب چندین رنگ در منزل خود استقبال می کنند خیلی خوب باشد اما شاید دانستن این که چگونه باید رنگ های شاخص و متفاوت را در کنار یکدیگر بکار ببریم کمی استرس زا باشد. به هرحال خاصیت رنگ های برجسته و متفاوت، در دید بودن آنهاست. یعنی هر جایی که این رنگ ها مورد استفاده قرار بگیرند، سریعا خود را به چشمان بیننده نشان می دهد.

البته این خاصیت به خودی خود چیزی بسیار خوبی است فقط زمانی که رنگ ها را با ترکیب درست کنار یکدیگر استفاده کرده باشیم. در این پست می خواهم به معرفی تعدادی از تکنیک های مفید برای ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل بپردازم تا مانند یک فرد نقاش حرفه ای این کار را انجام بدهید. البته برای اینکه فهم موضوع آسان تر شود 30 مدل عکس متفاوت نیز از دکوارسیون های رنگارنگ آورده شده تا با فهم بیشتری موضوع ترکیب رنگ ها را فرابگیرید. لطفا تا پایان مطلب همراه ما باشید.

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (15)

انتخاب رنگ ها

خوب است برخی نکات مفید و ابتدایی درباره  رنگ ها را بدانید. اول اینکه رنک های مکمل یا رنگ هایی که در چرخه رنگ ها دقیقا مقابل یکدیگر قرار گرفته اند، مانند سبز و قرمز یا زرد و بنفش یا آبی و نارنجی، وقتی بایکدیگر جفت شوند خیلی زیباتر جلوه خواهند کرد. رنگ های آنالوگ یا مشابه نیز رنگ های مکمل هستند. منظور از آنالوگ، رنگ هایی است که در چرخه رنگ ها دقیقا کنار یکدیگر قرار گرفته اند.  شکل زیر یک آشپزخانه زیبا را نشان می دهد که از ترکیب رنگی لیمویی و فیروزه ای، که ترکیبی آنالوگ است استفاده می کند.

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (2)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (3)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (4)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (5)

قبل از هرچیزی ابتدا باید درباره پالت رنگی خود تصمیم گیری کنید. معمولا یک یا دو رنگ شاخص برای اتاق کافی هستند. برای مثال سیاه رنگی شاخص بوده و برای پیچیده نشان دادن دکوراسیون خیلی خوب جواب می دهد، اما باید در استفاده از این رنگ محافظه کارانه عمل کنید تا بر فضاهای تاریک خانه غلبه نکند. ترکیب رنگ سفید و سیاه نیز برجسته و کلاسیک بوده و به رنگ دیگری برای کامل شدن نیاز ندارند. با رعایت این نکات حتی می توانید رنگ سیاه را در خانه و اتاق های کوچک نیز استفاده کنید که ظاهری لوکس و دراماتیک به دکوراسیون می دهد.

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (6)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (1)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (9)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (8)

تعیین نفطه کانونی

همینکه تصمیم گرفتید چه چیزی در دکوراسیون فضا باید روی آن تاکید شود، می توانید از رنگ های برجسته برای نشان دادن آن نقطه اقدام کنید. در شکل زیر یک دیوار به رنگ آبی کبالتی را نشان می دهد که با رنگ قرمز ترکیب شده و شکلی جالب را بوجود آورده است. هنگام ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل باید همیشه نقطه کانونی خود را در ذهن داشته باشید. مثلا در اتاق نشیمن وقتی رنگ زمینه یا دیوارها خنثی است به طور ناگهانی می توانید یک رنگ برجسته و قوی مانند قرمز را به وسیله یک مبل ساده وارد دکوراسیون کنید.

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (16)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (19)

در دید بودن رنگ های برجسته

دیوار های سفید و کف های روشن، زمینه ای شفاف و تمیز برای بنمایش گذاشتن رنگ های برجسته و ناگهانی ایجاد می کنند. در شکل های زیر رنگ ها خیلی خوب از جهات عمودی و افقی در فضا بکار رفته اند. اگر دکوراسیون های رنگارنگ و شاد را دوست دارید یا از رنگ بخصوصی خوشتان می آید، هیچوفت از استفاده از آنها هراس نداشته باشید. شکل های زیر بخوبی این موضوع را نشان می دهد که رنگ های متفاوت و شاد با دکوراسیونی مینیمال ترکیب شده اند. حتی اگر هزینه رنگ زدن کل اتاق برای تان سنگین تمام می شود، به فکر خرید یک تابلوی نقاشی رنگارنگ مدرن باشید.

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (7)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (13)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (14)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (20)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (21)

ترکیب رنگ های خنثی با رنگ های برجسته

رنگ های خنثی حتما نباید طبیعی جلوه کنند. شکل زیر یک مثال ساده و بسیار تاثیر گذار را نشان می دهد. میز ناهارخوری چوبی قهوه ای به رنگ خنثی که با صندلی های سبز، که رنگی شاخص و برجسته است ترکیب شده. در این ترکیب، یک رنگ آرامش می دهد و دیگری شادی و جذابیت. وقتی فضا با المان های خنثی مانند دیوارها، پرده ها، فرش و مبلمان پر شده باشد، استفاده از عناصر کوچک اما با رنگ مخالف و شاخص خیلی عالی جواب خواهد داد. حضور سایه های رنگ نارنجی و آبی بخوبی در شکل دوم تعادل را در عین زیبایی به تصویر کشیده است.

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (11)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (12)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (18)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (10)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (17)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (22)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (23)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (24)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (25)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (26)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (27)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (30)

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (29)

ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل

ترکیب-رنگها-در-دکوراسیون-منزل (28)

 

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
نحوه ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل بهمراه 30 مدل عکس
4.6 (92.5%) 8 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*