استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه – نشیمن ، آشپزخانه

از تخته سیاه در گذشته بعنوان دکور در بعضی از خانه ها بندرت استفاده می شد اما با پیشرفت متد طراحی داخلی و علم دکوراسیون خانه این تخته های سیاه با شکل های مختلف جای خود را در بین دکورهای خانه های مدرن نیز پیدا کرده اند و کم کم در حال تبدیل شدن به دکوری پسندیده و خواستنی در بین خانه های مدرن و زیباگرای معاصر هستند. حتی بعضی از طراحان پا را فراتر گذشته و به ساخت دیوارهایی کاملا از تخته سیاه پرداخته اند که حتی خود مالک هم قادر به نقاشی شکل دلخواه خود بروی تخته سیاه باشد. تخته سیاه ها می توانند در هر محیطی استفاده شوند  حتی در محیط خارج از خانه. شما می توانید از این تخته سیاه ها برای نوشتن یادداشت های خود، یادآوری ها و یا نقاشی فرزنداتان استفاده کنید. اینکه چگونه می خواهید از این تخته سیاه ها استفاده کنید کاملا به شما بستگی دارد. در زیر با چند نمونه از طرح های خلاقانه ایی که توسط تخته سیاه ها خلق شده آشنا می شودیم.

تصورش را کنید با داشتن همچین تخته سیاهی در دکوراسیون خانه مانند اتاق یا آشپزخانه چه استفاده ها که نمی توان از آن کرد! نه فقط برای رستوران ها بلکه برای آشپزخانه شخصی هم قابلیت های زیادی را ارائه می دهد. زمانی که تمام خانواده برای صرف غذا به دور میز می نشینند چنین وسیله ایی می تواند تعریف دیگری از شادی و دوره هم بودن را بنمایش بگذارد.

quick decorating idea lighting 1 thumb 630xauto 4412310 استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

همانطور که گفتیم هیچ محدودیتی برای استفاده از تخته سیاه در دکوراسیون خانه خود ندارید. در این عکس مشاهده می کنید که طراح نه تنها دیوار را رنگ کاری کرده بلکه راهنمای محل نگهداری وسایل را هم مشخص کرده و نتیجه تبدیل به اثری شده که در بین دیوارهای سفید و صندلی ها سبز رنگ از همه بیشتر خودنمایی می کند.

two استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

فکر می کنید روی تخته سیاه فقط می شود نقاشی ها ساده کشید؟ خیر مشاهده می کنید عکسی به سبک رنساس به زیبایی هر چه تمام تر بروی دیوار کشیده شده است. نکته ایی که باید توجه کرد این است که تمامی اجزای محیط دکوراسیون خانه یه رنگ تیره هستند اما تنها رنگ سفید رنگ گچ و ظرف غذای گربه است.

31 استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

خیلی از مواقع پیش می آید که مادر در آشپزخانه مشغول آشپزی هست و در کنار آن از فرزند خود هم مراقبت می کند. حال چرا آشپزخانه را به محلی برای بازی کودکان تبدیل نکنیم حتی در زمانی که غذایی نمی خورند. با نقاشی کردن تمام دیوار، آشپزخانه خود را به استدیو هنر تبدیل خواهید کرد. می توانید به فرزندتان آزادی کامل بدهید تا هر چه می خواهد از خود بنمایش بگذارد

41 استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

اتاق نشیمن محلی برای دوره هم بودن و گفت و گو است پس داشتن دیوارهایی از تخته سیاه می تواند فضای شادی ایجاد کند و هر فردی با طرح ها خود احساس درونی خود را به دیگران نشان دهد. بعلاوه نقاشی ها در فضای کوچک به راحتی افراد را بخود متوجه می کند.  

4 استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

دیوارهای تخته سیاه فقط مختص فضای باز نیستند می توانید از آنها در گوشه کنار خانه، طاقچه ها و یا کمدها استفاده کنید. برای خودنمایی بیشتر هم بهتر است از رنگ سفید برای وسایلتان استفاده کنید.

5 استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

اما شاید بهترین مکان برای استفاده از این دیوارها در اتاق کودکان باشد:

6 استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

7 استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

8 استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

9 استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

3 استفاده از تخته سیاه بعنوان دکوراسیون خانه  نشیمن ، آشپزخانه

نوشته های مرتبط
۲ دیدگاه برای این نوشته
علی

سلام
در ایران راه حلی برای ساخت این گونه دیوار ها هست؟
چطور میشه این کار را کرد و چه مواد اولیه ای مورد نیاز است؟
با سپاس

امید

سلام
میتونین با شرکتهای طراحی داخلی صحبت کنین و مطمئنا میتونن این طرحهارو اجرا کنن. البته اگه خودتونم یکم خلاقیت و حوصله داشته باشین، میتونین شخصا اجرا کنین.

ارسال یک دیدگاه

*