انواع نوشیدنی سرد با طرز تهیه ساده بهمراه سرویس های سرو شیک

راه هایی وجود دارد که می توان با کمک آنها میزان دریافت روزانه آب را به مقدار قابل توجهی افزایش داد. یکی از این راه ها درست کردن انواع نوشیدنی سرد و گرم تهیه شده با آب معمولی یا آب گازدار است که با انواع میوه ها و سبزیجات و داروهای گیاهی خوشمزه ترکیب شده و معجونی کاملا سالم را شکل می دهند. با کمک چنین نوشیدنی هایی میزان نیاز روزانه بدن به آب تا حد زیادی تامین می شود.

همه می دانیم که انسان در طول روز باید مقدار زیادی آب بنوشد. در حقیقت برخی افراد، برای مثال آنهایی که مشکل سنگ کلیه دارند یا افراد دیابتی حتی باید مقدار بسیار بیشتری نسبت به سایر افراد در طول روز آب بنوشند. اما خوب مسلما نوشیدن لیوان های آب خالی پشت سرهم، پس از مدتی خسته کننده شده و دیگر رغبتی برای نوشیدن آب در ما نمی ماند. در این مطلب قصد دارم به معرفی و طرز تهیه انواع نوشیدنی سرد بپردازم که آب را بعنوان ماده اصلی در خود داشته و به راحتی کمک می کنند تا نیاز روزانه آب بدن را به خوشمزه ترین و سالم ترین شکل ممکن تامین کنیم. لطفا تا پایان مطلب همراه سایت اتاق باشید.

ابتدا با ساده ترین نوشیدنی شروع می کنیم که بسیار هم محبوب و پرطرفدار است. با کمک چنین نوشیدنی ایی می توان عادت نوشیدن روزانه آب را تا مقدار زیادی تقویت کنیم. برای تهیه این نوشیدنی کافی است ابتدا دو حلقه باریک از لیموترش  را با دو لیتر آب ساده و یک لیتر آب گازدار ترکیب کرده و برای دو تا چهار ساعت در یخچال بگذارید تا لیمو و آب کاملا در هم دگر ادغام شوند. افراد بسیاری صبح ها روز خود را با ترکیب لیمو و آب داغ شروع می کنند چرا که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین متعادل کردن سطح PH بدن می شود. برای تاثیر و مزه بهتر کافی است برش های لیمو را داخل لیوان یا پارچ آب قرار داده و برای یک شب در فریز قرار دهید تا کامل یخ بزند. پس از آن با باز شدن یخ ها می توانید آنرا مصرف کرده یا قطعات یخ را به لیوان آب و لیموناد خود اضافه کنید.

انواع-نوشیدنی-سرد (3)

انواع-نوشیدنی-سرد (5)

انواع-نوشیدنی-سرد (2)

انواع-نوشیدنی-سرد (41)

انواع-نوشیدنی-سرد (4)

نوشیدنی دیگر از ترکیب آب با چند میوه به صورت یخ زده تهیه می شود. توت قرمز، لیموترش، پرتقال و برگ ریحان با آب ترکیب شده و یک نوشیدنی بسیار سالم را تولید می کنند. با قرار دادن این نوشیدنی در برنامه روزانه تان، هر روز احساس تازگی خواهید کرد. برای تهیه یک لیتر از این نوشیدنی باید ابتدا یک عدد لیموترش (سبز و زرد) و یک عدد پرتقال را حلقه حلقه کرده و سپس یک چهارم فنجان برگ ریحان و نیم کیلو توت قرمز را به آن اضافه کنید و در نهایت داخل یک لیتر آب گازدار بریزید. حال تنها کافی است با یک قاشق مواد را هم زده و استفاده کنید.

انواع-نوشیدنی-سرد (9)

انواع-نوشیدنی-سرد (6)

انواع-نوشیدنی-سرد (7)

انواع-نوشیدنی-سرد (8)

انواع-نوشیدنی-سرد (10)

نوشیدنی بعدی ما ترکیب ساده تری دارد. برای ساخت آن فقط نیاز به خیار و توت فرنگی دارید این مورد یکی از انواع نوشیدنی سرد است که بخاطر وجود توت فرنگی و خیار در فصل تابستان بسیار مفید خواهد بود. برای این که مقداری هم خواص دارویی و همینطور بوی این نوشیدنی بهتر شود می توان چند عدد برگ ریحان را نیز به آن اضافه کرد. برای تهیه ابتدا باید دو تا سه عدد توت فرنگی را به برش ها باریکی بریده و همراه برش های باریک یک عدد خیار تازه، داخل پارچ ریخته و سپس یک لیتر آب ساده و یک لیتر آب گازدار به آن اضافه کنید. حال باید برای دو تا چهار ساعت آنرا داخل یخچال قرار دهید. در آخر هنگام سرو می توانید یک لیتر دیگر آب گازدار نیز به آن اضافه کنید. این نوشیدنی سرد برای دو روز قابل استفاده خواهد بود.

انواع-نوشیدنی-سرد (11)

انواع-نوشیدنی-سرد (12)

انواع-نوشیدنی-سرد (13)

انواع-نوشیدنی-سرد (14)

انواع-نوشیدنی-سرد (15)

انواع-نوشیدنی-سرد (51)

یکی از بهترین انواع نوشیدنی سرد، تشکیل شده از هندوانه باضافه برگ نعناع و اندکی لیمو و مقداری هم آب. برای شیرینی این نوشیدنی می توانید از شکر یا جایگزین های دیگر استفاده کنید، البته میزان شیرینی نوشیدنی بستگی به خودتان دارد، اگر هندوانه به اندازه کافی شیرین باشد، دیگر نیازی به اضافه کردن شکر نیست. این نوشیدنی برای مهمانی هایی که در فصل تابستان و انتهای بهار می گیرید بسیار مناسب و مقوی خواهد بود. برای تهیه نوشیدنی دو لیتری، ابتدا باید 1.5 کیلوگرم هندوانه بدونه دانه را بهمراه نصف فنجان آب داخل همزن ریخته و هم بزنید، در انتها کافی است حدود 20 عدد برگ نعناع، برش های نازک لیمو، میزان مناسب شکر و تعدادی یخ را به نوشیدنی اضافه کرده و هم بزنید.

انواع-نوشیدنی-سرد (17)

انواع-نوشیدنی-سرد (18)

انواع-نوشیدنی-سرد (19)

انواع-نوشیدنی-سرد (20)

انواع-نوشیدنی-سرد (21)

انواع-نوشیدنی-سرد (22)

نوشیدنی دیگری که از ترکیب گوجه فرنگی، کرفس و فلفل تهیه می شود شاید نتیجه اش بنظرتان چندان جالب بنظر نرسد اما تازه بعد از نوشیدن آن متوجه می شوید که چه معجون جادویی خورده اید. ترکیب مواد تازه ایی مانند گوجه فرنگی، کرفس تکه تکه شده و فلفل دلمه ای با آب گازدار، تضمین کننده سلامتی و افزایش ایمنی بدن خواهد بود. یک عدد گوجه فرنگی و یک عدد فلفل دلمه قرمز رنگ بهمراه دو ساقه کرفس برش داده شده برای ترکیب با یک لیتر آب ساده و یک لیتر آب گازدار کافی خواهد بود. پس از ترکیب برای دو تا چهار ساعت در یخچال قرار داده و پس از آن سرو نمایید.

انواع-نوشیدنی-سرد (23)

انواع-نوشیدنی-سرد (24)

انواع-نوشیدنی-سرد (25)

در ادامه نوشیدنی های دیگری که با پرتقال و رازیانه و همینطور آناناس و نعناع ساخته می شوند را مشاهده می فرمایید. دستور ساخت دقیقا مشابه نمونه های بالاست.

انواع-نوشیدنی-سرد (26)

انواع-نوشیدنی-سرد (27)

انواع-نوشیدنی-سرد (28)

انواع-نوشیدنی-سرد (29)

انواع-نوشیدنی-سرد (30)

انواع نوشیدنی سرد

انواع-نوشیدنی-سرد (31)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
انواع نوشیدنی سرد با طرز تهیه ساده بهمراه سرویس های سرو شیک
5 (100%) 2 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*