آکواریوم خانگی و آپارتمانی با مدل های تزیینی و مدرن

انتخاب آکواریوم خانگی موضوع حساسی است و باید با دقت و اطلاعات کافی اقدام به خرید مدل مورد نظر خود کنید. داشتن یک آکواریم کاملا مناسب با دکوراسیون خانه و عملکرد درست آن، تا حد بسیار زیادی به زمانی که برای تحقیق در مورد مدل  و ست آپ  مناسب آکواریوم می پردازید، بستگی دارد. به طور کلی سه عامل در انتخاب آکواریم خانگی مناسب نقش بسیار اساسی را ایفا می کنند. این سه عامل عبارتند از: موقعیت  محل قرار گیری آکواریم، اندازه و جنس مواد سازنده. ابتدا باید مکان مناسب برای قرار گیری آکواریم خود را مشخص کنید. آکواریم را در مکانی از خانه قرار بدهید که بیشتر وقتتان را در آنجا می گذرانید. با این کار شما نهایت لذت را از تلاشی که برای انتخاب یک مدل مناسب و زیبا کرده اید، خواهید برد. قرار دادن یک آکواریم در اتاق های انتهای خانه یا زیر زمین معمولا آن توجه و دقتی که باید صرف رسیدگی به آکواریم بشود را تا حد زیاد کاهش می دهد و نتیجه آن می تواند بیماری ماهی ها و مشکل دار شدن فیلترهای آکواریم باشد. بنابراین اتاقی را انتخاب کنید که نه تنها از دیدن سیستم آکواریم خود به صورت مداوم لذت ببرید بلکه پیوسته به تعمیر و نگهداری آن بپردازید. به یاد داشته باشید زمانی که آکواریم شما پر از آب شد معمولا وزنی 10 برابر وزن تانک خالی آکواریم پیدا می کند. بنابراین از محکم بودن مکان نگهداری آکواریم اطمینان حاصل کنید تا نیازی به تغییر مکان دوباره نداشته باشید.

مورد دوم سایز آکواریم است. سایز آکواریم به طور کلی به نوع ماهی هایی که درون آن قرار می گیرند بستگی دارد. کمترین سایزی که برای آکواریم انتخاب می کنید باید برابر با کمترین فضایی باشد که ماهی های مورد نظرتان به آن احتیاج دارند تا بتوانند در فضای آکواریم به راحتی حرکت کنند. اگر سایزهای کوچکتری می خواهید باید حتما نوع ماهی ای که برای آکواریم انتخاب کرده اید با آن متناسب باشد. مسلما هرچه آکواریم بزرگتر باشد برای ماهی های داخل آن بهتر است زیرا حجم زیاد آب باعث رقیق شدن سموم موجود در آن می شود و در نتیجه کمتر بیماری و مریضی به سراغ ماهی ها خواهد آمد.

اما مورد آخر که مبحث جنس آکواریم می باشد کاملا بستگی به سلیقه و دکوراسیون خانه شما دارد. بهترین مدل های آکواریم معمولا نوع های شیشه ای و آرکیلیکی هستند. نمونه های شیشه ای از قیمت پایین تری برخوردار هستند و مقاومت بیشتری در برابر خط و خش دارند. اما مدل های آرکیلی دقیقا عکس این شرایط دارند. این مدل ها مقاومت کمتری در برابر خط و خش دارند اما از شیشه محکم تر هستند و خطر شکستگی آنها را تهدید نمی کند و وزن کتری نیز دارند اما قیمت آنها نسبت به مدل های شیشه ای بیشتر است. در ادامه عکس هایی از زیباترین مدل های آکواریوم خانگی در دکوراسیون و چیدمان منازل را مشاهده می کنید.

 inside-home-aquarium-design-ideas  (1)

inside-home-aquarium-design-ideas  (2)

inside-home-aquarium-design-ideas  (3)

inside-home-aquarium-design-ideas (1)

inside-home-aquarium-design-ideas (2)

inside-home-aquarium-design-ideas (3)

آکواریوم خانگی

inside-home-aquarium-design-ideas (4)

inside-home-aquarium-design-ideas (5)

inside-home-aquarium-design-ideas (6)

inside-home-aquarium-design-ideas (7)

inside-home-aquarium-design-ideas (8)

inside-home-aquarium-design-ideas (9)

inside-home-aquarium-design-ideas (10)

inside-home-aquarium-design-ideas (11)

آکواریوم خانگی

inside-home-aquarium-design-ideas (12)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
آکواریوم خانگی و آپارتمانی با مدل های تزیینی و مدرن
4.9 (97.14%) 7 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*