آشنایی با بهترین معماری ساختمان بریتانیا در سال 2015  

همانطور که از عنوان مطلب مشخص است در این قسمت قصد داریم شما عزیزان را با برنده بهترین معماری ساختمان در سال 2015 در کشور بریتانیا آشنا کنیم. این خانه که نمایی گوه ای شکل دارد بتازگی توسط موسسه سلطنتی آموزشی معماران بریتانیا بعنوان بهترین ساختمان مسکونی شناخته شده که می توان آنرا بزرگترین افتخار برای یک بنا بحساب آورد. این خانه در زمین های گران قیمت باکینگهام شایر قرار گرفته که بخاطر نمای بی نظیرش از طبیعت و دشت های سرسبز اطراف شهرتی جهانی دارد به همین دلیل نوع طراحی نمای خارجی و داخلی ساختمان بگونه ای بوده که کاملا با طبیعت هم از لحاظ دیداری و هم از لحاظ مواد و مصالح بکار رفته، هارمونی و هماهنگی داشته باشد. به قول دیگر، آب، سنگ، آتش و خاک همگی گرد هم آمده اند تا روحی در کالبد این بنای زیبا و شگفت انگیز بدمند.

در عکس های زیر مشاهده می کنید که دیوارهای اطراف ساختمان با زیبایی تمام بنوعی مواد معدنی دفن شده در زیر محل ساخت بنا را بنمایش می گذارد بطوریکه گویی این ساختمان از زیر زمین سر برآورده است. بافت سنگ معدنی متناسب با ارتفاع و شیب ساختمان ابتدا با دانه های بزرگ شروع شده و هر چه به بالا می آییم دانه ها کوچک و کوچکتر می شوند تا اینکه کاملا در قسمت نوک مثلثی شکل ساختمان توسط قسمتی گچی کاملا محو می شوند.

سطح های سنگی و برامده در نمای داخلی خانه توسط ورقه ها و پنل های کمپوزیتی مخصوصی بنام تِرازو (terrazzo) پوشانده شده اند بطوریکه با نمای شیب دار و سنگی خارج بنا کاملا هماهنگی داشته باشند. این کار باعث شده هر بیننده ای فکر کند که کل بنا از دل یک سنگ بزرگ تراشیده شده و کاملا جزئی از طبیعت بوده مانند بنای معروف تاج محل در کشور هندوستان. در شکل های زیر نماهای مختلفی از این بنای بی نظیر را مشاهده خواهید کرد.

wedge-shaped-house-in-britain-interior-and-exterior-design (5)

wedge-shaped-house-in-britain-interior-and-exterior-design (3)

wedge-shaped-house-in-britain-interior-and-exterior-design (2)

wedge-shaped-house-in-britain-interior-and-exterior-design (9)

wedge-shaped-house-in-britain-interior-and-exterior-design (1)

wedge-shaped-house-in-britain-interior-and-exterior-design (4)

wedge-shaped-house-in-britain-interior-and-exterior-design (6)

wedge-shaped-house-in-britain-interior-and-exterior-design (7)

wedge-shaped-house-in-britain-interior-and-exterior-design (8)

The Flint House, Waddesdon.  Architect Charlotte Skene Catling

بهترین معماری ساختمان

wedge-shaped-house-in-britain-interior-and-exterior-design (11)

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
آشنایی با بهترین معماری ساختمان بریتانیا در سال 2015  
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*